Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Rokometaši igrali za družino Adamlje iz Sela ......


ŠPORT, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
29.01.2015      18:30
A A

Rokometaši igrali za družino Adamlje iz Sela pri SobračahDeli:

V dvorani Osnovne šole Stična je v petek, 26. decembra 2014 v sklopu prireditve ob Dnevu samostojnosti in enotnosti ter podelitvi priznanj najboljšim športnikom občine, potekala tudi dobrodelna tekma poimenovana »Rokometno srce« v kateri so se pomerili sedanji in nekdanji rokometaši Rokometnega kluba SVIŠ Ivančna Gorica ter tudi ekipa veteranov z županom Dušanom Strnadom na čelu. Prostovoljni prispevki ki so se zbirali v času proslave in tekme so bili namenjeni štiričlanski, socialno ogroženi družini Adamlje iz Sela pri Sobračah.


V teh dneh so pobudniki dobrodelne tekme, rokometaši Aleksander Polak, Gašper Mamilovič in Jure Ceglar, obiskali štiričlansko družino Adamlje iz Sela pri Sobračah in izročili zbrana sredstva v višini nekaj več kot 1.600 evrov. Zbrana sredstva bodo pomagala, predvsem 13-letnemu Blažu, ki ima spinalno mišično atrofijo. Kot da to ni dovolj, so Blaževi zadnji izvidi zaznali še osteoporozo in tako ima vse več težav z gibanjem. Starejši brat Simon obiskuje kuharsko šolo v Višnji Gori, ima pa zelo izrazito govorno napako, med tem ko je oče 90 % gluhonem in brezposeln, mama pa je zaposlena v predilnici. Pred časom je družini s pomočjo donatorjev že uspelo opremiti dve fantovski sobi, kopalnico in predsobo s centralnim ogrevanjem. 

Gesta, ki so jo ponovno izkazali rokometaši je že tretjo leto zaporedoma več kot očitno dosegla svoj namen. Med polčasom dobrodelne tekme je potekala tudi dražba dveh dresov nekdanjih trebanjskih rokometašev Staša Skubeta (sedaj član RK Gorenje Velenje) in Mihe Zarabca (član RK Celje Pivovarna Laško), znesek pa je je bil seveda namenjen omenjeni družini. 

Naj še omenimo, da so se na prvi dobrodelni tekmi sredstva zbirala za družino Pšajd iz Podboršta pri Dobu, ki je v požaru izgubila svoj dom, lani pa za štiriletno deklico Lindo, ki trpi za cerebralno paralizo.


Tekst in foto: Gašper Stopar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!