Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 16.12.2017

pretežno oblačno
Zvečer in ponoči bo oblačno, na severovzhodu pa bo sprva še nekaj jasnine, a do jutra se bo tudi tam povečini pooblačilo. Padavine bodo postopno spet pogostejše, predvsem na zahodu bodo možne posamezne nevihte. Ponovno se bo krepil jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Alpskih dolinah okoli 0 °C.
3°C | 4°C
nedelja, 17.12.2017
-3°C | 3°C
ponedeljek, 18.12.2017
-5°C | 2°C
torek, 19.12.2017
-3°C | 4°C
Opozorila
Četrtek, 14.12.2017 ob 18h
Ponoči se bo jugozahodni veter ponovno krepil in bo v drugem delu noči in v petek dopoldne predvsem na severovzhodu ter na Notranjskem dosegal hitrost do okoli 70 km/h.
3°C
4°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

V Ivančni Gorici vodstvo Olimpijskega ......


ŠPORT, OBČINSKE, DOGODKI

| |
23.04.2015      10:43
A A

V Ivančni Gorici vodstvo Olimpijskega komiteja SlovenijeDeli:

Včeraj je v sejni sobi občine Ivančna Gorica potekala 5. seja Izvršnega odbora Olimpijskega komiteja Slovenije (OKS), katere člane je uvodoma nagovoril župan občine Ivančna Gorica, Dušan Strnad. 


Seja izvršnega sveta OKS je potekala v občinski sejni sobi, predsednika Bogdana Gabrovca in člane sveta pa je uvodoma nagovoril župan Dušan Strnad. Župan je izrazil zadovoljstvo, da se je OKS odzval povabilu, da eno izmed rednih sej opravi prav v Ivančni Gorici. Kot je dejal Strnad je do zamisli o gostovanju v Ivančni Gorici prišlo na letošnjem tradicionalnem 22. pohodu po Jurčičevi poti, na katerem je bil slavnostni govornik prav predsednik OKS Bogdan Gabrovec. V kratki predstavitvi občine je župan poudaril, da je ivanška občina zelo naklonjena športu – tako rekreativnemu, kot tudi vrhunskemu, saj v občini deluje kar 31 športnih društev, ki se ukvarjajo z različnimi športnimi panogami, med drugim je trenutno v ustanavljanju tudi skakalni klub. 


Med najpomembnejšimi točkami dnevnega reda 5. seje izvršnega odbora OKS sta bili predstavitev letnega delovnega in finančnega načrta za leto 2015 in potrditev reprezentance, ki bo odpotovala na prve evropske igre v Bakuju. Po seji, ki je trajala skoraj tri ure, so si člani izvršnega odbora OKS obiskali vzgojno-izobraževalni center v Ivančni Gorici, kjer so si ogledali Osnovno šolo Stična s športno dvorano in se srečali s predstavniki Zveze športnih organizacij Ivančna Gorica s predsednikom Jožetom Kastelicem na čelu in drugimi športnimi delavci iz naše občine. 
Srečanje s predstavniki Olimpijskega komiteja, med katerimi sta tudi legendarna olimpionika Miro Cerar st. in Iztok Čop je bila priložnost za pogovor o uspehih in izzivih športa v naši občini. Kot je med drugim dejal predsednik Gabrovec je prav delo, ki ga opravijo športna društva in klubi na lokalni ravni osnova tudi za vrhunski šport.


Tekst in foto: Gašper Stopar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!