Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Plamen miru v Ivančni Gorici


OBČINSKE, DOGODKI

| |
21.08.2014      13:52
A A

Plamen miru v Ivančni GoriciDeli:

V nedeljo, 17. avgusta je v popoldanskih urah v Ivančno Gorico prispel Plamen miru. Akcijo »Flame for Peace« organizira nemška humanitarna organizacija Aachener Netzwerk für humanitäre Hilfe und interkulturelle Friedensarbeit, s katero želi evropske narode povezati v miru in svobodi. Srce akcije je karavana tekačev in kolesarjev, ki nameravajo v dneh od 28. julija do 21. septembra preteči tri tisoč kilometrov dolgo pot od Sarajeva do Aachna. 


Izbira datumov ni naključje, saj se je pred stotimi leti, 28. julija 1914 uradno začela 1. svetovna vojna, 21. septembra pa praznujemo svetovni dan miru. Kot je dejal vodja projekta, g. Heinz Jussen želijo z akcijo doseči, da »ogenj nove, svobodne Evrope z zdravilno močjo prevlada nad ognjem stare, v vojne in nemir odete Evrope.« 
Udeležence teka je pred občinsko stavbo v Ivančni Gorici pozdravil podžupan Tomaž Smole, ki je iz rok tekačev sprejel plamenico. Ob tem je izrazil zadovoljstvo nad pozitivnim sporočilom akcije, ki s svojim poslanstvom povezuje evropske narode in države v teh negotovih časih, ki jih še vedno pretresajo številni konflikti. Simbolično se je ob zvokih evropske himne in sklenjenem krogu okrog plamenice Plamen miru razširil tudi po naši občini. 

Po kratkem sprejemu so udeleženci teka odšli na zaslužen počitek, v ponedeljek zjutraj pa so se izpred občinske stavbe tudi poslovili in nadaljevali pot, ki jih bo vodila skozi 12 evropskih držav, vse do Nemčije. 
Del poti je s skupino tekačev pretekel tudi naš sokrajan, ekstremni maratonec Toni Vencelj, ki je tako na najboljši možen način dodal svoj kamenček v mozaik akcije Plamen miru.


Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4521
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!