Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Župan občine Ivančna Gorica bo sprejel Miha ......


OBČINSKE, OBVESTILA

| |
11.02.2014      22:29
A A

Župan občine Ivančna Gorica bo sprejel Miha Slapničarja, prejemnika Ferbarjeve nagradeSalpničar Miha
Salpničar Miha
Deli:

Jutri, v sredo, 12. februarja 2014 ob 17. uri, bo v sejni sobi Občine Ivančna Gorica župan Dušan Strnad sprejel prejemnika Ferbarjeve nagrade za diplomsko nalogo iz kemije za študijsko leto 2012/2013, Miha Slapničarja iz Dednega Dola pri Višnji Gori.

 

Ferbarjevo nagrado, ki jo vsakoletno podeljuje Pedagoška fakulteta Univerze v Ljubljani, se podeljuje za najboljšo diplomo iz kemije v državi za študijsko leto. Ferbarjevo nagrado za naj diplomo v študijskem letu 2012/2013 je prejel občan občine Ivančna Gorica,  Miha Slapničar iz Dednega Dola pri Višnji Gori. Naslov diplomskega dela, ki je bilo napisano pod mentorstvom doc. dr. Iztoka Devetaka, je Delphi karikularna študija in poučevanje kemije. Diplomsko delo je rezultat natančne in dolgotrajne kemijske raziskave, še večji pomen pa ji daje izvirnost problemskih vprašanj, katera se bo dodobra razdelalo ter mednarodno in znanstveno utemeljilo v nadaljnji doktorski disertaciji avtorja.

 

Nagrajenec Miha Slapničar je od 1. oktobra 2013 študent tretjestopenjskega, doktorskega programa na Pedagoški fakulteti (smer poučevanje matematike, računalništva, tehnike in naravoslovja), od decembra 2013 pa je tudi zaposlen na Pedagoški fakulteti, kot asistent za kemijsko izobraževanje.

 

Je aktiven v javnem življenju občine Ivančna Gorica, zlasti kot predsednik Prostovoljnega gasilskega društva Višnja Gora, član moške vokalne zasedbe Višnjanski fantje in Mešanega pevskega zbora Višnja Gora, vodja mladinske dramske sekcije ter ljubiteljski igralec Kulturnega društva Janez Cigler Višnja Gora.

 

Na sprejemu mu bo župan Dušan Strnad podelil posebno priznanje v obliki spominskega kovanca s podobo občinske blagovne znamke Prijetno domače. Priznanje župan podeljuje posameznikom in organizacijam, ki s svojim delovanjem in dosežki pripomorejo k prepoznavnosti in promociji občine Ivančna Gorica.

 

Gašper Stopar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!