Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 13h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
21°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Postavlja se črpališče pod Studencem v ......


GOSPODARSTVO, OBČINSKE

| |
07.05.2014      8:00
A A

Postavlja se črpališče pod Studencem v Ivančni GoriciDeli:

Po uspešno zaključeni izgradnji glavnega povezovalnega kanalizacijskega kanala skozi naselje Vir, se je včeraj ob cesti Ivančna Gorica – Šentvid, natančneje pod Studencem, začela gradnja črpališča Vir, ki se bo priključilo na obstoječe kanalizacijsko omrežje v Ivančni Gorici. 


Črpališče se bo priključilo na obstoječi centralni kanalizacijski kanal, ki gre proti centralni čistilni napravi na Mleščevem pri Ivančni Gorici. Črpališče bo izdelano v vodotesni izvedbi za potrebe fekalnih voda v kapaciteti 15.000 litrov, namenjeno pa bo prečrpavanju vode. Sestavljeno je iz lovilne rešetke, zadrževalne komore in črpalnega jaška. Odpadne vode bodo vanj pritekale preko kanalizacijskega sistema v zadrževalno komoro preko lovilnih rešetk, kjer se zadržijo večji delci, ki bi lahko poškodovali ali zamašili črpalke. Zadrževalna komora služi za kompenzacijo večjih dotokov odpadne vode in morebitnih izpadov delovanja črpalk. Črpalni jašek pa služi za montažo črpalk in tlačnega voda. Izgradnja podobnega črpališča se v kratkem načrtuje tudi na kanalizacijskem sistemu, ki se gradi v Višnji Gori. 


Seveda pa izgradnja kanalizacije na Viru še ni zaključena. Po izgradnji glavnega povezovalnega kanala in asfaltiranju glavne ceste skozi Vir, se po naselju Vir in deloma tudi v naselju Stična nadaljuje gradnja sekundarnega voda kanalizacije. 

Zgoraj omenjeni projekt delno financira Evropska unija in sicer iz Kohezijskega sklada. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja okoljske in prometne infrastrukture za obdobje 2007-2013, razvojne prioritete »Varstvo okolja – področje voda«, prednostne usmeritve »Odvajanje in čiščenje komunalnih voda«.


Vir (tekst in foto) http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4433
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.