Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

pretežno jasno
Plohe in nevihte se bodo nadaljevale v noč na torek in so lahko predvsem na jugu tudi močnejše.
17°C | 29°C
sreda, 16.07.2018
16°C | 28°C
četrtek, 18.07.2018
16°C | 31°C
petek, 19.07.2018
16°C | 30°C
sobota, 20.07.2018
17°C | 31°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Soba pobega navdušila osnovnošolce na ......


OBČINSKE

| |
05.03.2018      00:00
A A

Soba pobega navdušila osnovnošolce na Jurčičevem pohoduDeli:
Ob robu sobotnega 25. Jurčičevega pohoda je veliko pozornosti požela soba pobega, v prostorih Galerije Kresnička na Jurčičevi domačiji. Zaradi velikega zanimanja so namesto treh, organizirali kar štiri. Soba pobega z naslovom Vrata na dva kosa je bila zasnovana kot razred, v katerem je potekal pouk slovenskega jezika.
Pohodniki, predvsem starejši osnovnošolci, so prišli iz razreda le, če so rešili vrsto logično postavljenih nalog, poiskali oz. razrešili šifre, odklenili vse ključavnice, skrinje in sef, našli geslo za vstop v računalnik in podobno. Pri reševanju so si morali pomagati s knjigami, logiko in predvsem detektivskim razmišljanjem. Seveda so bili časovno omejeni, pri nalogah pa jim je preko walkie-talkieja pomagala nadzornica.
Tekmovalci so ob koncu pobega dobili kuverto, ki so jo lahko odprli šele doma. V njej so zapisane razlage šifer in še enkrat zbrano znanje o Jurčiču, ki so ga nevede in mimogrede pridobivali mladi detektivi. Avtorica sobe pobega je dipl. soc. ped. Nives Medved z ekipo knjižničarjev iz Ivančne Gorice.0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!