Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 23.05.2018

oblačno
Dopoldne bo oblačnost od juga naraščala, na jugu so možne manjše padavine. Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Sredi dneva in popoldne bodo nastajale plohe in predvsem na vzhodu posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 24 °C.
14°C | 24°C
četrtek, 24.05.2018
15°C | 24°C
petek, 25.05.2018
15°C | 26°C
sobota, 26.05.2018
15°C | 27°C
nedelja, 27.05.2018
15°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 23.5.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Šentviška šola še bolj prijaznejša kraju


OBČINSKE

| |
22.09.2017      00:00
A A

Šentviška šola še bolj prijaznejša krajuDeli:
Župan Dušan Strnad je včeraj popoldne, skupaj z ravnateljem Osnove šole Ferda Vesela Šentvida pri Stični Janezom Peterlinom, uradno predal v uporabo nove šolske pridobitve
Letošnje poletne počitnice so bile na šentviški šoli še posebej gradbeno obarvane. Šoli je skupaj s finančno pomočjo Občine Ivančna Gorica v poletnih mesecih uspelo dograditi šolsko otroško igrišče, prenoviti in urediti vhode v šolske prostore, odpraviti težave puščanja strehe ter uredilo ploščad, ki bo za uporabo pouka kot zunanjo učilnico. Učenci bodo učilnico na prostem lahko uporabljali za učenje, raziskovanje, izvajanje kulturnih dejavnosti in igro.
Na dogodku se je ravnatelj OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični zahvalil Občini Ivančna Gorica in vsem, ki so pripomogli k nastajanju novih pridobitev. Na šoli so še posebej veseli nove zunanje učilnice, ki je že postala osrednji šolski prostor za druženje učencev, učiteljev, staršev in vseh generacij Šentvida. »Naloga nas vseh pa je, da bomo znali šolski prostor in opremo ohranjati, poskrbeli za vzdrževanje in urejenost«, je še dodal Peterlin.
Po besedah župana Dušana Strnada so nove pridobitve šolo naredile še bolj prijaznejšo. Kot je dejal šolski prostor ni namenjen izključno šoli, ampak je to središče kraja za vse krajane Šentvida. Ob zaključku je vsem učiteljem, delavcem šole, učencem in njihovim staršem še zaželel veliko medsebojnega spoštovanja, poštenja in delavnosti. »Le tako bomo skupaj dosegli cilje, ki smo si jih zadali v življenju«, je še dodal Strnad, ki enega od glavnih šentviških projektov v prihodnje vidi v izgradnji novega vrtca.
Za kulturno popestritev so poskrbeli učenci šentviške šole.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!