Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 21°C
petek, 28.09.2018
5°C | 23°C
sobota, 29.09.2018
10°C | 18°C
nedelja, 30.09.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Šentviška šola še bolj prijaznejša kraju


OBČINSKE

| |
22.09.2017      00:00
A A

Šentviška šola še bolj prijaznejša krajuDeli:
Župan Dušan Strnad je včeraj popoldne, skupaj z ravnateljem Osnove šole Ferda Vesela Šentvida pri Stični Janezom Peterlinom, uradno predal v uporabo nove šolske pridobitve
Letošnje poletne počitnice so bile na šentviški šoli še posebej gradbeno obarvane. Šoli je skupaj s finančno pomočjo Občine Ivančna Gorica v poletnih mesecih uspelo dograditi šolsko otroško igrišče, prenoviti in urediti vhode v šolske prostore, odpraviti težave puščanja strehe ter uredilo ploščad, ki bo za uporabo pouka kot zunanjo učilnico. Učenci bodo učilnico na prostem lahko uporabljali za učenje, raziskovanje, izvajanje kulturnih dejavnosti in igro.
Na dogodku se je ravnatelj OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični zahvalil Občini Ivančna Gorica in vsem, ki so pripomogli k nastajanju novih pridobitev. Na šoli so še posebej veseli nove zunanje učilnice, ki je že postala osrednji šolski prostor za druženje učencev, učiteljev, staršev in vseh generacij Šentvida. »Naloga nas vseh pa je, da bomo znali šolski prostor in opremo ohranjati, poskrbeli za vzdrževanje in urejenost«, je še dodal Peterlin.
Po besedah župana Dušana Strnada so nove pridobitve šolo naredile še bolj prijaznejšo. Kot je dejal šolski prostor ni namenjen izključno šoli, ampak je to središče kraja za vse krajane Šentvida. Ob zaključku je vsem učiteljem, delavcem šole, učencem in njihovim staršem še zaželel veliko medsebojnega spoštovanja, poštenja in delavnosti. »Le tako bomo skupaj dosegli cilje, ki smo si jih zadali v življenju«, je še dodal Strnad, ki enega od glavnih šentviških projektov v prihodnje vidi v izgradnji novega vrtca.
Za kulturno popestritev so poskrbeli učenci šentviške šole.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ivančna Gorica
Občina Ivančna Gorica
SOKOLSKA ULICA 8
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
September 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.09.2018 | Šport
Plesne delavnice
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018
26.09.2018 | Šport
Plesne delavnice
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.