Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 26°C
ponedeljek, 21.07.2018
18°C | 29°C
torek, 23.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Predstavljamo še jaslice iz župnijske cerkve ......


OBČINSKE

| |
11.01.2018      00:00
A A

Predstavljamo še jaslice iz župnijske cerkve v Ivančni GoriciDeli:
Vrata župnijske cerkve sv. Jožefa v Ivančni Gorici je prijazno odprl tudi tamkajšnji župnik Jurij Zadnik, ki je uredništvu z veseljem razkazal župnijske jaslice.
Jaslice v župnijski cerkvi sv. Jožefa v Ivančni Gorici postavlja že uigrana ekipa, ki pa se ji pridno pridružujejo tudi novi, predvsem mladi soustvarjalci. Idejno zasnovo in mentorstvo sta tudi letos prevzela Andrej Hernec in Bojan Miklavčič. Za tehnične zadeve pa je, kot vedno, skrbel Lojze Miklavčič. Velike ivanške jaslice imajo letos slovenski pridih, na kar spominja podoba naših gora v ozadju ter makete hiš in gospodarskih poslopij, kakršne sicer lahko vidimo v naši okolici.
Jezus se želi roditi med nami, v našem kraju in v našem času. Tako središčno mesto Svete Družine poleg najbolj izpostavljene pozicije, poudari tudi prava osvetljenost. Tudi sicer so ivanške jaslice znane po preudarni in smiselni postavitvi. Najprej vsebinsko, saj je vsa pozornost usmerjena v rojstvo, česar ne zmoti niti obilen pretok slapu ob strani, ne detajli iz vsakdanjega življenja, s katerimi se je moč povsem poistovetiti. Človek se v vsakem trenutku zaveda, da je pred upodobitvijo božične skrivnosti.
Postavitev celotne kompozicije upošteva tudi vse zakonitosti perspektive, figurice pa so izbrano postavljene in osvetljene tako, da vsaka pride do svojega izraza.

Jaslice, v cerkvi na hribčku Ivančne Gorice, si lahko ogledate vse do svečnice, 2. februarja 2018.0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!