Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Kaj novega je prinesel letošnji občinski ......


ŠOLSTVO, OBČINSKE, DOGODKI

| |
03.06.2013      12:12
A A

Kaj novega je prinesel letošnji občinski praznikDeli:

 

Tudi v  Ivančna Gorica, kot v  marsikateri drugi občini, občinski praznik ne pomeni le slovesnosti ob spominih na pomembnega človeka in dogodke iz zgodovine, na katere se nanaša, ampak z novimi pridobitvami prinaša v lokalni prostor dobrine, ki pomenijo dodano vrednost v kvaliteti življenja današnjih ljudi. (Ana Vatovec)


Otroško igrišče v Ambrusu

V petek je v okviru praznovanja občinskega praznika potekalo slavnostno odprtje novega sodobnega javnega otroškega igrišča, pri podružnični šoli v Ambrusu. To je za Ivančno Gorico in Višnjo Goro že tretje javno igrišče, ki ga je gradila Občina Ivančna Gorica. 

Uvodoma so vse prisotne pozdravili župan Dušan Strnad, ravnatelj Osnovne šole Stična Marjan Potokar, vodja podružnične šole Tatjana Hren ter predstavnica Športnega društva Ambrus Erika Hrovat. V nagovorih je bilo zlasti poudarjeno, da je Občina naredila lepo potezo, ko se je odločila, da v Ambrusu postavi otroško igrišče, ob tej priložnosti pa se je pokazala tudi dobra povezanost in sodelovanje kraja s šolo. Na pobudo športnega društva bo ob igrišču zgrajena tudi brunarica, s katero želijo ustvariti osrednji prostor za športne, kulturne in ostale družabne aktivnosti v kraju. V njej bodo urejene tudi sanitarije. 


Nova ploščad pred občinsko stavbo

V ponedeljek, 27. maja, je bilo kljub nizkim temperaturam za ta čas, na Sokolski ulici toplo in prijetno vzdušje. Župan Dušan Strnad je ob prisotnosti sodelavcev iz občinske uprave, ravnatelja Srednje šole Josipa Jurčiča Milana Jevnikarja,  maturantov in profesorjev, predal v uporabo novo urejeno ploščad pred občinsko stavbo. Ob tej priložnosti je potekal tudi slavnostni ples četvorke letošnjih maturantov.

Uvodoma je vse navzoče pozdravil ravnatelj Milan Jevnikar, ki je dogodek pospremil z nekaj statističnimi podatki minulega šolskega leta. Letos zaključuje šolanje na srednji šoli Josipa Jurčiča 59. generacija maturantov, v kateri je 71 gimnazijcev in 42 ekonomskih tehnikov. 10 jih je leto zaključilo z odličnim uspehom, 12 pa jih je prejelo posebna priznanja za štiriletno kulturno udejstvovanje. Ravnatelj je še poudaril pomen prizadevanj, da ohranimo v Ivančni Gorici svojo srednjo šolo – odlično gimnazijo in odlično srednjo ekonomsko šolo. Maturante je pozdravil tudi župan Dušan Strnad, ki jim je čestital za njihove dosežke in zaželel tudi uspešno maturo. Nato je približno sto maturantov na Sokolski ulici zaplesalo znamenito četvorko.


Šolski muzej na Podružnični šoli Muljava

29. maja Občina Ivančna Gorica praznuje svoj praznik. V počastitev praznika je ravno na ta dan ob 11. uri potekalo slovesno odprtje šolskega muzeja na Podružnični šoli Muljava. Stare učbenike, šolske klopi, mize, didaktične pripomočke, slike, vse to in še več si sedaj lahko ogledate v kletnih prostorih šolske stavbe, ki bodo služili tudi kot dodatna turistična ponudba v kraju.

Osnovna šola Stična skupaj s podružničnimi šolami, že vrsto let pri pouku in različnih interesnih dejavnostih posveča veliko pozornosti zbiranju in ohranjanju šolskih knjig, zvezkov in pripomočkov, ki so jih nekoč pri pouku uporabljali naši predniki. Tako je na pobudo šole v okviru projekta PODRUŽNIČNA ŠOLA – GIBALO RAZVOJA, ki se izvaja pod okriljem Lokalne akcijske skupine »Sožitje med mestom in podeželjem«, nastal čisto pravi šolski muzej. 

 

Fotografije:

- otroško igrišče v Ambrusu

- maturanti pred občinsko stavbo

- šolski muzej na Muljavi

 

Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?stran=1
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!