Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 15.11.2018

pretežno jasno
Ponoči bo v notranjosti pretežno oblačno, v gorah in na Primorskem pa precej jasno, pihala bo šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo 3 od 8, ob morju okoli 10 stopinj C.
8°C | 11°C
petek, 16.11.2018
3°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
3°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
0°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 14.11.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
11°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Državno prvenstvo v latinskoameriških plesih ......


OBČINSKE

| |
06.03.2018      00:00
A A

Državno prvenstvo v latinskoameriških plesih pod sloganom Prijetno domačeDeli:
Minulo nedeljo se je na parketu športne dvorane Osnovne šole Stična v Ivančni Gorici odvijalo državno prvenstvo v latinskoameriških plesih. Plesna zveza Slovenije nadaljuje tradicijo zadnjih let, da prvenstva seli po Sloveniji, in tokrat je bila po besedah organizatorja na vrsti »Prijetno domača Ivančna Gorica«. Javnosti se je predstavilo 52 plesnih parov iz petih slovenskih klubov, podeljenih pa je bilo osem nazivov novih državnih prvakov.
Na parket sta po polfinalnem delu najprej stopila predsednik sekcije za standardne in latinskoameriške plese Herman Tomažič in podžupan Občine Ivančna Gorica Tomaž Smole. Slednji je v nagovoru izrekel dobrodošlico obiskovalcem, plesnim parom pa zaželel čim boljšo uvrstitev. Ob zaključku pa je skupaj z Ambasadorjem občine Ivančna Gorica Primožem Jeraličem podelil priznanja najboljšim.
V finalnem delu sta najprej nastopila dva para v kategoriji para ples, kjer sta zmagala aktualna državna prvaka v standardu, Roman Maček in Martina Smodiš. Roman je bil tudi edini plesalec prvenstva, ki se je okitil z dvojno zmago. Z Marjetko Friedl je namreč zmagal tudi v kategoriji seniorji 2. V kategoriji mlajši pionirji sta zmagala aktualna prvaka v standardu, Oskar Preložnik in Gabrijela Šarec. Med pionirji sta zmagala Tian Pintarič in Kaja Katona, med mlajšimi mladinci Enej Eržen in Tara Por, med mladinci Žan Ravnikar in Zara Avsec, med starejšimi mladinci Matic Vučina in Tosia Robar Žerak, v članski konkurenci pa sta se na zmagovalno stopničko zavihtela Jure Bergant in Milana Chekanova. Kot edini profesionalni par pa sta se naslova veselila zakonca Miša in Svetlana Cigoj.
Ker je bilo nedeljsko popoldne v znamenju plesa se je s svojo plesno točko predstavila tudi ivanška Plesna šola Guapa, katero vodi, prav tako Ambasadorka občine, Maja Zrilič.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!