Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na severu in vzhodu delno razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah severne Slovenije od -3 do 0.
5°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
2°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
5°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

V Šentvidu pri Stični na Avirateku zbrali 500 ......


LOKALNE SKUPNOSTI, GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
14.10.2013      22:25
A A

V Šentvidu pri Stični na Avirateku zbrali 500 kg hraneDeli:

V soboto je Prostovoljno gasilsko društvo Šentvid pri Stični uspešno izpeljalo športno-rekreativno prireditev v vzdržljivostnem teku, poimenovano Aviratek. Udeleženci humanitarnega teka so premagovali na petkilometrski progi najrazličnejše ovire, z udeležbo na teku pa so sodelovali tudi v dobrodelni akciji, v kateri so organizatorji skupaj z Zavodom za pomoč socialno ogroženim Anina Zvezdica in Občino Ivančna Gorica zbrali 500 kg hrane za družine s socialnimi stiskami.


Prizadevni člani in članice PGD Šentvid pri Stični, so tudi tokrat dokazali, da tam kjer je volja, je tudi pot. In tako je minulo soboto kljub slabemu vremenu v Šentvidu pri Stični na prvi tovrstni prireditvi v občini Ivančna Gorica nastopilo 150 adrenalina željnih tekačev, katerim pa je srce bilo tudi za dobrodelnost. Udeleženci so tek z najrazličnejšimi ovirami začeli na poligonu pri gasilskem domu Šentvid, nato pa jih je proga vodila po poljskih in gozdnih poteh. Na poti so premagovali domiselne in strah vzbujajoče ovire iz lesa, slamnatih bal in drugih naravnih materialov, premagati so morali tudi peščeno sipino, leseno piramido, jarek napolnjen z vodo, se spustiti po 50-metrskem toboganu, marsikdo pa je prvič v življenju tekel v klanec na motokros stezi. Organizatorji so poskrbeli tudi za posebno presenečenje v obliki ognjene ovire, za dodatno popestritev pa poskrbelo kar vreme, ki pa ni bila prevelika ovira.

Udeleženci teka med katerimi sta, bila najstarejša že preko 50 let, so nastopili v več skupinah, njihovi časi pa so se merili za razvrstitev v štirih različnih kategorijah. Organizatorji so pripravili tudi tekmo v šprintu in mini Aviratek za najmlajše. 

 

Poglavitno vodilo organizatorjev in nastopajočih pa je bilo sodelovati s srcem, za pomoč tistim, ki jim vsakdanje stiske preprečujejo normalno življenje. V sodelovanju z Zavodom za pomoč socialno ogroženim Anina Zvezdica in Občino Ivančna Gorica se je zbirala hrana za družine s socialnimi stiskami. V ta namen je šel del štartnine, vsak tekmovalec in obiskovalec teka pa je bil povabljen, da prinese s seboj vsaj en kilogram hrane z daljšim rokom uporabe. Klicu dobrote se je odzvala tudi Občina Ivančna Gorica in v ta namen donirala 200 kg hrane. Skupaj je organizatorjem uspelo zbrati 500 kg hrane. 

Ob koncu tekmovanja so vodji Zavoda Ani Lukner hrano predali predsednik PGD Šentvid pri Stični Jože Anžlovar, vodja akcije Mitja Poljšak in podžupan Občine Ivančna Gorica, Tomaž Smole. Ob tej priložnosti je podžupan Smole pohvalil zagnanost članov in članic PGD Šentvid pri Stični, ki so tudi na ta način pokazali solidarnost, sicer pa so znani po tem, da so spravili pod streho že marsikatero prireditev. Tudi na ta način ustvarjajo pogoje za uspešno izvajanje njihovega osnovnega poslanstva. 

Rezultati Aviratek 2013:


Moški posamezno:
1. mesto: Miha Breznik, Lukovica
2. mesto: Domen Vidergar, Lukovica
3. mesto: Toni Habjan, Višnja Gora

Ženske posamezno:

1. mesto: Ema Štupar, Komenda
2. mesto: Petra Hauptman, Škofja Loka
3. mesto: Nataša Dežman, Šentvid pri Stični

Trojke – moški:

1. mesto: Ekipa Indijanci (David Vidmajer (Blanca), Tadej Strojanšek (Blanca), Blaž Kunšek (Sevnica))
2. mesto: Ekipa Šit (Matic Jurjevec (Rečica ob Savinji), Matej Debelak (Ljubno ob Savinji), Aljaž Ocvirk (Šempeter))
3. mesto: Ekipa Zakuapane (Peter Mlinar Rozinger (Poljane), Luka Prašnikar (Novo mesto), Andrej Simsič Kunstelj (Medvode)) 

Trojke – ženske:

1. mesto: Ekipa Hitre Polžke (Špela Markovič, Mateja Markovič (obe Šentvid pri Stični) Katarina Cimerman (Grosuplje)) 
2. mesto: Ekipa Iliopsoas (Dominika Žagar, Mari Jakobsen, Viktorija Novak – vse iz Ljubljane)
3. mesto: Ekipa Guapa baletke (Maja Zrilič, Lea Verbič (obe Šentvid pri Stični), Katarina Repič (Ljubljana)) 

 

Vir (tekst in foto) http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=1046
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!