Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Gregorjev sejem v Zagradcu


TURIZEM, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, DRUŠTVA, KMETIJSTVO

| |
09.03.2013      21:24
A A

Gregorjev sejem v ZagradcuGregorjev sejem
Gregorjev sejem
Deli:

V soboto, 9. marca 2013 se je na ploščadi pred trgovino Kmetijske zadruge Stična v Zagradcu  od  8. ure zjutraj odvijal Gregorjev sejem, ki ga je Turistično društvo Zagradec v sodelovanju s Kulturnim društvom Zagradec pripravilo že tretje leto po vrsti.  Kot je povedal predsednik TD Zagradec  Slavko Blatnik,  se je njihovemu vabilu tokrat odzvalo rekordno število ponudnikov izdelkov domače obrti,  domačih kmečkih dobrot in drugih rokodelcev iz doline reke Krke, ki so zasedli preko dvajset stojnic.  Organizatorji so bili zadovoljni tudi z obiskom, saj  je bil tržni prostor celo dopoldne poln. 

Obilno ponudbo suhomesnatih dobrot, medu in medice, domačega kruha in krofov, kmečkega orodja, pletenih košar, lesenih zabojev, brezovih metel, zobotrebcev in še bi lahko naštevali so si med drugim ogledali tudi  državni svetnik in predsednik Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije Cvetko Zupančič, župan Občine Ivančna Gorica Dušan Strnad, direktorica Kmetijske zadruge Stična Milena Vrhovec, predsednik Občinske turistične zveze Ivančna Gorica Pavel Groznik in drugi. 

Medtem ko je okoli Ljubljane in Novega mesta lilo, je v Zagradcu le škrofilo tja do pol dvanajste ure, ko si je večina obiskovalcev že potešila radovednost in nakupila, kar je želela. Potem pa so  tudi sredi Suhe krajine  krepko zajokali oblaki, ki najbolj vztrajnih niso pregnali, so pa množico nekoliko prikrajšali za veselo druženje.

Kaj je ponujal Gregorjev sejem v Zagradcu si lahko ogledate na fotografijah.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!