Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo na vzhodu in severu večinoma sončno, drugod pa pretežno oblačno. Ponekod na Primorskem in Notranjskem bo megleno, občasno bo tam tudi rosilo ali rahlo deževalo. Pihal bo jugozahodni veter, ki bo ponoči prehodno ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 16 °C.
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 4°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Razpis za najboljša osnovnošolska in ......


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, SREDNJA ŠOLA

| |
07.02.2014      16:13
A A

Razpis za najboljša osnovnošolska in srednješolska glasila, zbornike...foto: www.europark.si
foto: www.europark.si
Deli:

Revija MENTOR vabi uredniške odbore (šolskih) literarnih glasil in njihove mentorje, da sodelujejo na natečaju za najboljša literarna glasila s prispevki osnovnošolskih otrok ter - letos tudi prvič - najboljša literarna glasila z besedili srednješolskih in gimnazijskih avtorjev. Na ta način bi se radi še bolj seznanili z literarno ustvarjalnostjo učencev in dijakov v osnovnih in srednjih šolah ter zunaj nje ter z njihovimi objavami v (šolskih) glasilih in drugih literarnih publikacijah (zborniki, samostojne knjige posameznih avtorjev), hkrati pa dali avtorjem, mentorjem, šolam in drugim organizatorjem (območnim izpostavam) priložnost za posebno javno predstavitev.

 

Zanimajo nas najnovejša (samo literarna!) glasila, zborniki z letnico 2012/13 in tudi samostojne knjige učencev in učenk, ki so izšle v letu 2013, tako v tiskani izdaji kot v elektronski obliki.  

Med vsemi poslanimi glasili bo žirija, ki jo sestavljata profesor Miha Mohor in Barbara Rigler, izbrala najboljše (nagrajene bodo najboljše osnovnošolske in srednješolske publikacije, vsaka v svoji kategoriji), vse publikacije pa bodo od 19. marca 2014 mesec dni razstavljene v Osrednji knjižnici Celje. Razstava bo ena od prireditev v okviru XXVII. Roševih dni, tradicionalnega literarnega srečanja za osmošolce in devetošolce, ki ga vsako pomlad v Celju pripravlja Javni sklad RS za kulturne dejavnosti s svojo Območno izpostavo Celje in Osnovno šolo Frana Roša Celje.

 

Knjižne nagrade in priznanja bomo mentorjem nagrajenih glasil podelili 19. marca 2014 popoldne na odprtju razstave v celjski knjižnici.

 

Glasila in druge publikacije naj uredništva pošljejo do petka, 28. februarja 2014, na naslov: JSKD, revija Mentor, Štefanova 5, 1000 Ljubljana, s pripisom »Mentor-literarna glasila«. Glasilu, prosimo, priložite izpolnjeno prijavnico.  Poslanih knjig in glasil ne bomo vračali, ampak jih bomo shranili v Osrednji knjižnici Celje in drugih matičnih knjižnicah. Če bo možnost, bo razstava gostovala tudi po drugih slovenskih osrednjih knjižnicah.  O tem vas bomo obvestili naknadno.                                                          

 

Barbara Rigler,

odgovorna urednica revije Mentor in strokovna svetovalka za literarno dejavnost
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!