Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prvi sneg je prinesel 16. Festival Stična in ......


DOGODKI, UMETNOST

| |
30.11.2015      14:17
A A

Prvi sneg je prinesel 16. Festival Stična in z njim obilo radosti, smeha ter dobre kulture.


Prvi vikend mednarodnega Festivala Stična 2015 je za nami. Privabil je mlado in staro, gostili smo rokerje, slikarje in klasično glasbo. Imeli smo številne dogodivščine za najmlajše, odlično se je izkazal branju prijazen dan.


Deli:

Že pred uradno otvoritvijo letošnjega festivala smo lahko v sproščenem vzdušju prisluhnili Radu in Bojanu iz skupine Orlek, ki sta z njuno ''blues knapovsko poezijo'' popestrila večer prejšnjo soboto. Med prvimi so tudi letos festival obiskali rokerji. Na petkovem Rock maratonu so se publiki predstavili do slej znani ali pa malo manj znani, mladi, rockerji po duši: Artenigma, Gross upi, Lubmberjack, Polna luna, Rock Heroes in SIntagma. Drugo leto na festivalu zagotovo ponovno vidimo Lumberjacke, ki so prepričali žirijo, prav tako pa jih je navdušila Artenigma, ki je dobila vstopnico za Rock Vizije. Spet pa so v Stično prišli lanski zmagovalci Charlie Butter Fly in z njimi smo glasno zaključili prvi festivalski petek.

Ko so v soboto  začele padati prve snežinke, so se otroci zabavali na Dnevu knjižnice na Festivalu Stična, kjer so se na angleški uri pravljic, uri pravljic s Palčkom Bralčkom in socialnih igrah s knjigo tudi marsikaj novega naučili. Poskrbljeno je bilo tudi za starše, ki so v predverju Kulturnega doma Stična lahko ob posebej urejenem bralnem kotičku prelistali časopise, spili kavico, prelistali časopise in skratka preživeli izjemo prijetno dopoldne.

Zvečer pa smo tudi uradno slavnostno odprli letošnji festival s slikarsko razstavo Darje Srebnik in Francija Jauševca v galeriji Muzeja krščanstva na Slovenskem. Otvoritev je obogatila novoustanovljena Otroška folklorna skupina Stična, Godalni orkester, s svojo prisotnostjo pa nas je počastil tudi podžupan Občine Ivančna Gorica, Tomaž Smole, ki je izrazil zadovoljstvo in podporo našemu delu. Razstavo si sicer lahko ogledate v muzeju do petnajstega decembra. Nadaljevali smo z komornim koncertom Godalnega orkestra KD Stična, ki se je tokrat predstavil z številnimi manjšimi zasedbami, sladkali smo se z vrhunskimi dobrotami podjetja PIPO d.o.o., čisto na koncu pa smo skočili še v Jamo na Kontrabante.

Tudi v nedeljo nismo počivali. Otroci so uživali v družbi Čarodeja Saturna, prvi festivalski vikend pa je zaključil Andrej Zaman s potopisnim predavanjem o posebni kolesarski preiskušnji - Transcontinetal Race.

Čez teden naberite moči za naslednji festivalski paket – čakajo nas Tasmanija, Karibi in Aljaska, Tabu, Čista 10-ka Folklorne skupine Stična in Babica Marmelada, Tasmanija, Karibi in Aljaska. 

V spodnji galeriji si lahko ogledate nekaj utrinkov s prvega festivalskega vikenda.

Lep festivalski pozdrav!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO STIČNA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!