Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Festival Stična 2015 je pred vrati!


DOGODKI, DRUŠTVA, UMETNOST

| |
19.11.2015      2:21
A A

Festival Stična 2015 je pred vrati!


Festival Stična že šestnajsto leto prinaša koncerte, gledališke predstave, razstave, delavnice, potopise in številne druge kulturne dogodke, s katerimi dviguje kulturni utrip Dolenjske. Letos začenja z izjemno pestrim pred festivalskim dogajanjem, z več kot dvajsetimi dogodki pa bo bogatil vse do petega decembra.


Program Festivala Stična 2015
Program Festivala Stična 2015
Deli:

»Festival ostaja zvest svoji tradiciji, tako da želi ponuditi raznovrstne vsebine iz mnogih zvrsti človeškega ustvarjanja za širok spekter občinstva. Poudarek je na kakovostni ljubiteljski produkciji, na promociji neuveljavljene ustvarjalnosti, omogočanju predstavitve domače kreativnosti ter graditvi mednarodne kulturne mreže, vse skupaj pa začinimo z nekaj vrhunskimi profesionalnimi prireditvami,« pravi ekipa Festivala Stična, ki festival organizira pod okriljem Kulturnega društva Stična.

Letošnji program je razgiban in energičen: začeli bomo z blues knapovsko poezijo v Mlinu pri Marjanu, nadaljevali pa z  Glasbenim maratonom, na katerem se bo v tekmovalnem delu pomerilo pet mladih skupin (Rock Heroes, Polna luna, Lumberjacks, Gross upi in Artenigma), večer pa sklenili z lanskimi zmagovalci Charlie Butter Fly. Letošnja novost bo Branju prijazen dan – dan knjižnice na Festivalu Stična, ko bodo za naše najmlajše potekale angleške bralne urice, obiskal jih bo Palček Bralček, potekale bodo socialne igre s knjigo, poskrbljeno pa bo tudi za starše.

 

Sama otovoritev bo, kot je že tradicionalno, potekala v Muzeju krščanstva na Slovenskem in sicer bosta razstavljala Darja Srebnik in Franci Jaušovec – Fric, nastopil bo Godalni orkester Kulturnega društva Stična, večer pa bodo zaključili stari znanci Festivala Stična, etno rock skupina Kontrabant.

Letošnji Festival Stična 2015 bodo sicer krojili še rock skupina TABU, beograjska post punk skupina Repetitor, gledališki prijatelji iz Nove Pazove v Srbiji s komedijo Butec na večerji in Slovensko komorno glasbeno gledališče z glasbeno komedijo Režijska vaja za Gospodovalno služkinjo, potopisi, otroške gledališka in čarovniška predstava, jubilejni folklorni večer Folklorne skupine Stična, Prismojeni profesorji bluesa in še in še.

Doživite z nami Festival Stična 2015!

 

PREDPRODAJA VSTOPNIC: Knjižnica Ivančna Gorica, Kulturni dom Stična (1 uro pred prireditvijo)                                                                                                                                                   

REZERVACIJA VSTOPNIC:  info@kd-sticna.si ali 040 525 280 (Tina). Podrobnejše informacije najdete na www.kd-sticna.si ali www.festival-sticna.si ter na facebook strani Festivala Stična 2015.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO STIČNA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KULTURNO DRUŠTVO STIČNA
KULTURNO DRUŠTVO STIČNA
STIČNA 0011
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Bodite prvi pri oddaji mnenja.