Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Podeljena Jurčičeva priznanja


OBČINSKE, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA, ZAVODI, UMETNOST

| |
04.03.2015      17:35
A A

Podeljena Jurčičeva priznanjaDeli:

Včeraj je na Muljavi potekala slovesnost z naslovom »Poklon rojaku«, na kateri je Zveza kulturnih društev občine Ivančna Gorica v sodelovanju z Občino Ivančna Gorica, JSKD Ivančna Gorica, Zavodom Prijetno domače, Kulturnim društvom Josip Jurčič in Kulturnim društvom Kresnička podelila Jurčičeve plakete posameznikom iz področja ljubiteljske kulture. 


Prireditev se je začela pred Jurčičevo rojstno hišo, kjer so tamkajšnji krajani pripravili krajši kulturnim program, nadaljevala pa s slovesno podelitvijo Jurčičevih plaket v Kulturnem domu Muljava. Podelitev Jurčičevih plaket, ki jo vsako drugo leto pripravi Zveza kulturnih društev občine Ivančna Gorica, pomeni neko obliko zahvale uspešnim posameznikom in skupinam, ki uspešno in več let delujejo na različnih področjih ljubiteljske kulture. 
Pozdravni nagovor je imel župan Občine Ivančna Gorica, Dušan Strnad, ki je poudaril pomen insmisel kulture, ki je ohranila slovenski jezik in tudi slovenski narod. »V občini Ivančna Gorica je veliko ljudi, ki se še vedno ukvarjajo z ljubiteljsko kulturo in tudi zaradi njih lahko rečem, da je v naši občini prijetno in domače. Vsem nagrajencem izrekam iskrene čestitke in zahvalo za vse kar so dobrega storili za rast in razvoj lokalne skupnosti, obenem pa naj jim bo priznanje spodbuda za nadaljnje ustvarjalno delo«. V nagovoru je čestital tudi prejšnji dolgoletni predsednici ZKD Ivančna Gorica Tatjani Lampret, ki je decembra lani prejela srebrno plaketo Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti. 

Letošnji prejemniki Jurčičevih plaket so postali Adela Petan, slikarka in članica Kulturnega društva Harmonija, Andrej Zajc, izjemen ljubiteljski igralec in član Kulturnega društva Josipa Jurčiča Muljava in Kulturno društvo likovnikov Ferdo Vesel iz Šentvida pri Stični, ki letos obeležuje 20. obletnico obstoja. Nagrajencem je v imenu ZKD Ivančna Gorica plaketo predala predsednica zveze Maja Lampret. Kot je dejala Lampretova so merila za podelitev Jurčičevih nagrad izjemni ustvarjalni in pol ustvarjalni dosežki, dolgoletno in uspešno delovanje posameznika ali društva ter pomemben prispevek k razvoju ljubiteljske kulturne dejavnosti v Občini Ivančna Gorica. Prejemniki priznanj so ljudje širokih obzorij, ki so s svojo požrtvovalnostjo in s svojimi deli veliko prispevali k razvoju kulturne dejavnosti v naši občini, je še dodala predsednica. 

Bogat kulturni program so oblikovali Žan Pajk, Lucija in Tina Žerovnik iz godalnega tria Godalnega orkestra KD Stična, Otroški pevski zbor Ambrus, Ženski pevski zbor Harmonija in domači Moški pevski 


Avtor (tekst in foto): Gašper Stopar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!