Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Dopoldne se bo delno zjasnilo. Popoldne bo spremenljivo oblačno, pojavljale se bodo krajevne plohe in nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 28 °C.
16°C | 28°C
torek, 17.07.2018
16°C | 28°C
sreda, 18.07.2018
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 31°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

48. tabor slovenskih pevskih zborov v ......


KULTURA

| |
19.06.2017      12:36
A A

48. tabor slovenskih pevskih zborov v Šentvidu pri StičniDeli:
Pretekli konec tedna, 17. in 18. junija, je v Šentvidu pri Stični potekal že 48. tabor slovenskih pevskih zborov, ki je tudi letos k udeležbi pritegnil zavidljivo število sodelujočih iz Slovenije in tujine. Letos je bilo geslo tabora 'Veselje je pri nas', in res je vesela pesem zadonela iz preštevilnih grl, saj šentviški tabor ostaja največji tovrsten dogodek pri nas. Prireditev sicer poteka v organizaciji upravnega odbora tabora, Občine Ivančna Gorica, Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti, OŠ Ferda Vesela ter krajanov in društev iz Šentvida.
Tabor se je letos otvoril v soboto ob 20:00 v dvorani OŠ Ferda Vesela v Šentvidu pri Stični s koncertom zamejskih pevskih zborov ter slovenskih zborov iz drugih držav, večer pa je zaokrožila Godba Stična. Glavnina programa pa se je zvrstila v nedeljo, ko je slavnostni opoldanski povorki sledil koncert združenih pevskih zborov, ki ga je prenašala tudi TV Slovenija. 
Da se ne bi zborovski pevski glasovi popolnoma iztrošili, pa je v nedeljo popoldan poskrbela skupina Calypso na veselici, ki jo je organiziralo Prostovoljno gasilsko društvo Šentvid pri Stični. Veselja in pesmi ni manjkalo, in tabor je zagotovo upravičil letošnje geslo. Veselje je zares bilo pri njih!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!