Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.07.2018

pretežno oblačno
Danes bo dopoldne precej jasno, popoldne pa spremenljivo oblačno. V notranjosti bodo nastajale nevihte, nekatere bodo tudi močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 32 °C.
17°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 28°C
torek, 24.07.2018
17°C | 27°C
Opozorila
Petek, 20.7.2018 ob 10h
Danes popoldne bodo v notranjosti nastajale nevihte, možna so krajevna neurja.
17°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Jubilejni 20. Anin sejem v Višnji gori


KULTURA, OBČINSKE

| |
17.07.2017      11:04
A A

Jubilejni 20. Anin sejem v Višnji goriDeli:
Zadnji konec tedna v juliju se v Višnji Gori pripravlja jubilejni Anin sejem, ki bo že kar dvajseti po vrsti. Turistično društvo Višnja Gora se je v sodelovanju z ostalimi višnjanskimi društvi zopet izkazalo pri pripravi programa. Ta bo namreč potekal kar tri dni, od petka, 28. julija, do nedelje, 30. julija, ponudil pa bo pestro paleto raznolikih dogodkov, ob katerih ne bo nikomur dolgčas. 
Program se bo v petek zvečer ob 20. uri začel z odprtjem razstave fotografij Jake Bregarja v Mestni hiši. Večer bo z glasbo popestril trio Po3ca. V soboto popoldan ob 18. uri se boste najprej lahko udeležili svete maše v cerkvi Sv. Ane, po kateri bo sledil koncert KUD-a Zagradec. Ob 20:30 pa se bo dogajanje preselilo na Mestni trg, kjer bo kulturno društvo Sv. Mihaela iz Grosuplja uprizorilo slavno Kozlovsko sodbo v Višnji Gori, nastopili pa bodo tudi folkloristi skupine Tine Rožanc in pa nkadu jutarist Maj Vrhovec.
Večina dogajanja se bo zgostila v nedeljo, ko bo v Višnji Gori glavni semanji dan. Takoj po maši ob 8. uri bo mestni klicar ob 9. uri oznanil začetek sejma, nastopil pa bo tudi še ob 11h po drugi maši. Do 13. ure se bodo v sklopu obsejemskih prireditev zvrstili jezdeci na konjih, vozovi s konjsko vprego, starodobna vozila, nastopile bodo Žužemberske pevke in Čotove pevke iz Društva Ravnovesje Pijava Gorca, pa lajnar, ustvarjalne delavnice in srečelov. Udeležili se boste lahko vodenega ogleda po Višnji Gori, si ogledali dejavnosti Čebelarskega društva Stična in prikaz predelave lanu, kaznovali grešnega kozla in si ogledali polžje dirke. Polže boste lahko tudi poskusili, saj bo potekala degustacija pravih polžev, tisti manj drzni pa se boste lahko posladkali s skrivnostno sladico v obliki polža. 

Vabljeni!


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!