Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.01.2018

pretežno oblačno
1°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 5°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 6°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

40 ZIMZELENIH ob 40-letnici ZKD Grosuplje


KULTURA

| |
07.02.2014      16:44
A A

40 ZIMZELENIH ob 40-letnici ZKD GrosupljeBig Band  (Foto: drevored.si)
Big Band (Foto: drevored.si)
Deli:

Vabljeni v nedeljo, 9. 2. 2014 ob 18.00 uri, v Športno dvorano Brinje Grosuplje na vokalno-inštrumentalno-plesni koncert 40 ZIMZELENIH ob 40-letnici ZKD Grosuplje, GŠ Grosuplje in kulturnem prazniku.

 

Praznovanje Zveze kulturnih društev Grosuplje na drugem osrednjem dogodku  praznujemo  združeni, skupaj z vokalnimi zasedbami zvez sosednjih občin Dobrepolje in Ivančna Gorica, KD Big band Grosuplje ter pihalnim in godalnim orkestrom glasbene šole, saj 40 let praznuje tudi Glasbena šola Grosuplje.

 

Več kot dve desetletji (od 1973 do leta 1995) je ZKD Grosuplje delovala in združevala omenjene občine in njihova kulturna društva. Že podatek, da program oblikuje in ustvarja 370 nastopajočih različnih generacij, potrjuje, da gre res za edinstven dogodek. Natančneje: 200 pevcem se pridružuje 73 instrumentalistov in 84 folklornih plesalcev, pevcev in godcev ter plesalcev sodobnega baleta. Zborovskim pevcem se iz glasbene šole pridružujejo še pevci solo petja iz razreda Irene Vidic, ki prepevajo pod imenom Art Voicess. Koncertni del programa je oblikovan po zamisli Jerneja Kralja in Mitje Dragoliča. Posebno mesto v glasbenem delu programa bodo imele pesmi slovenske popevke, ki bodo iz grl pevcev zadonele v novi podobi, v priredbah Sabine Benedik in Jerneja Kralja, seveda ob spremljavi velikega revijskega orkestra. Po kronološkem začetku delovanja se bodo pevcem pridružili pihalni orkester, godci, pevci ter plesalci KD Franceta prešerna Račna in KD sv. Mihaela Grosuplje, glasbeniki KD Big banda Grosuplje, godalni orkester ter plesno baletna skupina TeGIBlo.5. Besedilo spremljajočega scenarija koncerta idejno oblikuje Borut Usenik s pomočjo Larise Daugul in Jana Pirnata. Poudarek bo na številki 40, ki v bistvenih točkah kot pomemben dejavnik spremlja našo civilizacijo skozi razvoj. Zraven se bomo retrospektivno »sprehodili« po naj dogodkih  čez vse štiri dekade obstoja zveze in jih poglobili z multimedijsko vsebino. Tehnično in operativno podporo dogodku ter promocijo bo izvedla strokovna služba ZKD Grosuplje ob pomoči zunanjih sodelavcev – zvok Akustika Centa ter luč, svetlobni efekti Miha Krejan.

 

Za vse, ki nas boste obiskali, dodajamo še operativne napotke. Vstopnice bodo brezplačne. Zaradi boljše organizacije in večje urejenosti dogodka smo se odločili, da morate za vstop v Športno dvorano Brinje Grosuplje vseeno imeti vstopnice. Lahko jih boste dobili na ZKD Grosuplje ob urah za prodajo vstopnic: glavna blagajna ob sredah od 17. do 19. ure in ob torkih in četrtkih v pisarni kulturnega doma (službeni vhod), od 12. do 16. ure. Dodatno prodajno mestno bo tudi v Mestni knjižnici Grosuplje. Sorodniki nastopajočih boste vstopnice naročili in dobili preko njih. Grosupeljčane, člane zveze in obiskovalce naprošamo, da na koncert pridete peš, zato da bomo lahko parkirne prostore prihranili za nastopajoče in obiskovalce iz drugih občin.


Ustvarjalna ekipa: Dirigenti Jernej Kralj, Mitja Dragolič, Klemen Kotar; program oblikujejo ŽVS Mavrica (Občina Dobrepolje), MePZ Krka, MeVS Šentviški slavčki, MoPZ Vidovo, ŽePZ Nimfe, ŽePZ OŠ Stična, ŽePZ Vidovo (Občina Ivančna Gorica), Mešani oktet Polica, MePZ sv. Mihaela, MePZ Kopanj, MoPZ Šmarje - Sap, MoPZ Corona, ŽVS Brinke, ŽePZ Biser, ŽePZ Magdalene, Art Voicess, plesalci in godci KD France Prešeren Račna: Rege, starejša in mladinska folklorna skupina, Mlada Zarja in ljudski pevci Zarja, godci in plesalci folklorne skupine KD sv. Mihaela, baletna skupina TeGIBlo.5 KD Teater, igralci Gledališč Hiška, Hiša, ggNeNi in GGNeNi KD Teater in gledališke skupine KD sv. Mihaela Grosuplje, glasbeniki Big band Grosuplje, Pihalni orkester Glasbene šole Grosuplje, Godalni orkester Glasbene šole Grosuplje in filmski ustvarjalci KD Smila.


Ob operativnih napotkih in informacijah o edinstvenem dogodku naj zaključimo, kot je napisal Borut Usenik: »Člani zveze, ki ustvarjamo ljubiteljsko kulturo, se  najlažje opišemo kot srčni ljudje dobre volje. In ker bi želeli, da ste te dobre volje, srčnosti in ljubezni deležni tudi vi, vas na slavnostni koncert tudi vljudno vabimo. Vrhunskega dogodka ni brez dobre publike. Praznujte slovenski kulturni praznik z nami!«

 

ZKD Grosuplje, GŠ Grosuplje, Občina Grosuplje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!