Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 27°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 23°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Ivankin sejem 2014


LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA, OSTALO

| |
14.04.2014      13:28
A A

Ivankin sejem 2014Deli:

V soboto je v Ivančni Gorici potekal že sedmi Ivankin sejem, obarvan z velikonočno pomladansko ponudbo.  Sokolsko ulico je napolnjeval vrvež ljudi med številnimi stojnicami, ki so ponujale od zelenjavnih sadik,  cvetnih butaric, pletenih košar za žegen,  suhih salam in šunk, skute, sira, do  različnih rokodelskih izdelkov, drobnih umetnin in še marsikaj.

 

Na odru je potekal kulturno-zabaven program za otroke in odrasle; točke so privabljale mimoidoče kupce in radovedneže. Sejem vsako leto privabi več ljudi, k čemer je zagotovo pripomogla  tudi tradicija sobotnih tržnic v Ivančni Gorici. Ljudje se počasi navajajo oskrbovati z zelenjavo in sadjem lokalno, k temu dodajo še kaj posebnega ob priložnostih kot je Ivankin sejem.

 

Ob ponudbi žegnov, narejenih po starem, je na stojnici domačije Meglen,  gospa poskrbela za predstavitev  božjega drevca, Marijinih solz  in vedela marsikaj povedati o  starih povezavah med naravo in krščanskimi prazniki.

 

Letos so na sejem s kulami pripeljali nevestino balo, ki  je vsebovala od loncev in kozic do kolovrata in vsega ostalega, kar je včasih potrebovala kmečka gospodinja. V Kulturnem domu pa so si obiskovalci lahko ogledali slikarsko razstavo domačih ustvarjalk in ustvarjalcev ter izdelke na temo Velike noči, ki so jih ustvarili otroci iz OŠ Stična in podružničnih šol.

 

Tisti, ki ste sejem zamudili, boste imeli priložnost za obisk prihodnje leto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!