Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Srečanje Območnega sveta Razvojnega ......


TURIZEM, GOSPODARSTVO, OBČINSKE, DOGODKI, ZAVODI, OSTALO

| |
26.01.2015      19:41
A A

Srečanje Območnega sveta Razvojnega partnerstva središča SlovenijeDeli:

V petek je v sejni sobe Občine Ivančna Gorica potekalo prvo srečanje Območnega sveta Razvojnega partnerstva središča Slovenije. Udeležili so se ga župani oziroma podžupani občin Litije, Kamnika, Mengša, Šentruperta, Šmartna pri Litiji in Ivančne Gorice, katero sta zastopala tako župan Dušan Strnad kot podžupan Tomaž Smole. Prisotna je bila tudi direktorica Razvojnega centra Središča Slovenije Aleksandra Gradišek. 


Srečanje je vodil predsednik združenja župan Litije Franci Rokavec, pozdravni nagovor v srečanje pa je opravil gostitelj župan Ivančne Gorice Dušan Strnad. Na seji so obravnavali poročila o opravljenih aktivnostih za Razvojno partnerstvo Središča Slovenije za preteklo leto 2014, predstavljen in obravnavan je bil osnutek programa dela RPSS za leto 2015, podana pa je bila pa tudi informacija o pripravah na izvajanje programa LEADER v novi finančni perspektivi.

Razvojno partnerstvo postaja še bolj konkurenčno v novi finančni perspektivi, ko se vloga Regionalnih razvojnih agencij spreminja. Sestava pa je še odprta in nekateri člani ne želijo sprejeti polnopravnega članstva ampak bi želeli sodelovati le pri projektih, ki jim ustrezajo. Zato je nujno razčistiti kdo je zraven in kdo ne in začeti z delom v novem obdobju brez teh nejasnosti. Odprto je tudi vprašanje dokapitalizacije Razvojnega centra, ki se pogosto znajde v nehvaležni vlogi financerja projektov do sprostitve nepovratnih razvojnih evropskih sredstev. V zvezi s tem je bil podan predlog, da bi lahko vlada oblikovala sklad, ki bi omogočil še bolj uspešno črpanje sredstev. V zvezi s tem je župan Dušan Strnad ponudil pomoč, kot državni svetnik. Na eni izmed sej lahko izpostavi primerno oblikovano svetniško vprašanje na to tematiko.

Direktorica razvojnega centra je tudi poudarila, da je LAS (Lokalna akcijska skupina), ki jo upravljajo, ena izmed najbolj uspešnih v državi in povabila zbrane, ki izpolnjujejo pogoje, k vključitvi v njihov LAS.


Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4691
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!