Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo zmerno, ponekod tudi pretežno oblačno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 13 °C.
0°C | 8°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 13°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
8°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

DELO NA ČRNO – ČRNA PRIHODNOST


GOSPODARSTVO, POSLOVNE, OSTALO

| |
09.07.2013      9:27
A A

DELO NA ČRNO – ČRNA PRIHODNOSTSrečanje frizerjev OOZ Grosuplje, 12.6.2013, Dom obrtnikov, Grosuplje
Srečanje frizerjev OOZ Grosuplje, 12.6.2013, Dom obrtnikov, Grosuplje
Deli:

Frizerji, člani Območne obrtno – podjetniške zbornice (OOZ) Grosuplje, so na svojem srečanju 12.6.2013 v Domu obrtnikov v Grosupljem, identificirali delo na črno kot enega ključnih problemov svoje dejavnosti. Nelojalna konkurenca, neobremenjena s plačevanjem obveznih dajatev, ponuja svoje storitve po bistveno nižjih cenah in s tem ogroža obstoj frizerskih salonov, ki so, za razliko od prekrškarjev, neprestano pod drobnogledom inšpekcijskih služb. Država in pristojne institucije, med katerimi spada tudi OZS oz. OOZ Grosuplje, bodo morale delu na črno posvetiti bistveno več pozornosti in preiti od besed k dejanjem.

 

Mnenju frizerjev se pridružuje tudi vodstvo OOZ Grosuplje. Upravni odbor OOZ Grosuplje ugotavlja, da delo na črno ne zadeva zgolj frizerske dejavnosti, pač pa se ta problem zajeda v vse pore slovenskega gospodarstva. Vsi bi se namreč morali zavedati, da z neplačilom davščin državi oškodujemo sami sebe. Po eni strani zahtevamo brezplačne storitve kot so javno šolstvo, javno zdravstvo, po drugi strani pa se izogibamo plačilu davka, ki je vir financiranja teh istih storitev. V želji po zaščiti svojih članov bo OOZ Grosuplje preko svojih vzvodov aktivneje pristopila k reševanju problematike dela na črno, v skrajnem primeru tudi preko prijav prekrškarjev, ki opravljajo delo na črno vsem na očeh, ustreznim inšpekcijskim službam.

 

Vabljeni tako člani OOZ Grosuplje kot tudi vsi ostali, ki se jih omenjena problematika zadeva, da svoje konstruktivne predloge glede reševanja problematike dela na črno sporočijo na OOZ Grosuplje (ooz.grosuplje@ozs.si).

                                                                                         

 

Strokovna služba

OOZ GROSUPLJE
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!