Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Eno leto Dnevnega centra za starejše


OBČINSKE, DOGODKI, ZAVODI

| |
08.01.2015      20:00
A A

Eno leto Dnevnega centra za starejšeDeli:

V sredo je minilo leto dni, ko je v prostorih Centra za zdravljenje bolezni otrok Šentvid pri Stični, v organizaciji Sveta za starosti prijazno občino in v sodelovanju z društvi upokojencev zaživel Dnevni center za starejše, s katerim je omogočeno starejšim občanom kakovostno preživljanje časa in druženja. 


Po besedah podžupana Tomaža Smoleta je bilo potrebno v enoletnem obdobju vložiti precej truda v oblikovanje primernega programa z zanimivimi dnevnimi vsebinami, še več truda pa je bilo potrebno za komunikacijo s starejšimi, ki so osamljeni in morajo premagati razne pomisleke, da se odločijo za obisk dnevnega centra. Trenutno dnevni center obiskuje šest oskrbovancev in sicer Ani, Albina, Danica, Marija, Štefka in Jože. Prav slednja sta prisotna že od samega začetka, ostali pa so se jima pridružili tekom leta. Povprašali smo jih tudi o njihovem počutju in izvedeli marsikatero zanimivost katero lahko preberete spodaj: 

Jože: »Težko sem že čakal, da se dnevni center odpre in ga obiskujem že od samega začetka in sem vseskozi zelo zadovoljen. Hrana je dobra, družba pa tudi. Za mene bi bilo zelo težko, če tega dnevnega centra ne bi bilo. »Nimaš kej«, vse mi je zelo lepo«.
Ani: »Vesela sem, da so me prepričali, da sem se vključila v dnevni center. Sedaj lahko upravičeno rečem, da sem tukaj kot v nebesih. Tudi, če kje obstajajo kakšna druga nebesa, ne zagotovo ne bi bilo tako lepo kot je tu«. 

Marija:
 »Tukaj mi je lepo, sedim, berem, toplo mi je in tudi hrana je dobra. V dnevnem centru se lahko malo odpočijem, čas gre svojo pot, vsega pa sem se tudi že privadila«

Štefka: 
»V dnevni center sem prišla en teden po odprtju. Po bolezni sem v dnevnem centru zelo napredovala, tako v govoru kot branju in pisanju. Rada telovadim in se pogovarjam z drugimi«. 

Danica:
 »Kljub temu, da sem bila zelo dolgo v bolnici, mi je bilo težko priti v dnevni center. Sedaj sem zelo vesela, da sem tukaj, saj je lepo poskrbljeno za vse. V dom starejših občanov ne bi šla nikoli, saj je dnevni center najboljša od rešitev. Hudo nam bi bilo, če bi izgubili našo prijazno koordinatorko«. 
Kot je razvidno iz njihovih mnenj je dnevni center v enoletnem obdobju dobro zaživel in ponuja našim starejšim občanom številne možnosti za lajšanje tegob s katerimi se srečujejo v njihovem življenjskem obdobju, predvsem pa tudi njihovim svojcem. 

V času božično – novoletnih praznikov sta oskrbovance obiskala tudi župan Dušan Strnad inpodžupan Tomaž Smole, ki sta jim v družbi direktorice Centra za zdravljenje bolezni otrok Magdalene Urbančič, izročila priložnostna darila ter zaželela čim več zdravja in vse dobro v letu 2015.


Tekst in foto: Gašper Stopar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!