V ponedeljek, 13. 7. 2020, so na Srednji šoli Josipa Jurčiča Ivančna Gorica slovesno podelili maturitetna spričevala splošne mature. Prireditev je ob upoštevanju preventivnih zdravstvenih ukrepov potekala na ploščadi pred šolo.
Po besedah ravnatelja srednje šole Milana Jevnikarja so tretje leto zapored dosegli 100 % uspeh, na kar so izjemno ponosni. »Ponosni smo na svoje dijake, ki so se v čudnem korona času, kljub dvomesečnem delu na daljavo izkazali. Ne samo to, da so dosegli 100 % uspeh, imajo tudi izjemno visoko povprečje točk, skoraj 23 točk, kar je veliko nad slovenskim povprečjem«, je povedal Jevnikar.
Pohvalijo se lahko tudi z dvema zlatima maturantoma. To sta postala Ana Eržen in Gašper Struna, oba dijaka 4.a letnika. Slednja sta se po besedah Jevnikarja pridružila 62 zlatim maturantom v zgodovini ivanške srednje šole, kar je več kot odlično darilo ob praznovanju 70-letnice Srednje šole Josipa Jurčiča.
Oceni objavo




