Logo MojaObčina.si

Ig

DANES
31°C
18°C
JUTRI
34°C
18°C
6847

Slovenska olimpijska bakla na poti po občini Ig

Na deževno ponedeljkovo dopoldne je našo občino obiskala slovenska olimpijska bakla. Dogajanju so se pridružili članih naših športnih društev ter olimpijci, ki bivajo v občini Ig.

Bakla je pot začela v Vrbljenu, kjer so jo sprejeli člani KD Krim, pot je nadaljevala do podružnične osnovne šole v Iški vas, kjer so jo pričakali učenci in jo skupaj z olimpijcem, nekdanjim atletom, Urbanom Acmanom, spremljali do Kota.

Bakla se je ustavila na Igu, kjer je bil glavni sprejem. V programu so sodelovali člani karate-do kluba Ig Shotokan, zbrane so nagovorili župan Janez Cimperman, ravnateljica OŠ Ig Biserka Vičič Malnar ter olimpijec, ki je sodeloval na dveh olimpijskih igrah, gimnastičar Mitja Petkovšek. Bakla je v njegovih rokah zapustila prizorišče na šolskem igrišču. Predal jo je članom ŠK Ig, ki so baklo na kolesih pripeljali do meje z občino Škofljica.

Pri pripravi dogodka do sodelovali: OKS - Regijska pisarna Ljubljana okolica, Športna zveza Ig, OŠ Ig in Občina Ig.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi