Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.04.2018

jasno
Danes bo jasno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 27°C.
8°C | 25°C
petek, 20.04.2018
9°C | 26°C
sobota, 21.04.2018
9°C | 27°C
nedelja, 22.04.2018
9°C | 26°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 19.4.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.

Ig

8°C
25°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Družinski izlet na kočo pri Sv. Ani na Mali ......


ŠPORT

| |
23.05.2017      12:59
A A

Družinski izlet na kočo pri Sv. Ani na Mali goriPrvi postanek na poti navzgor.
Prvi postanek na poti navzgor.
Deli:

V nedeljo, 9. aprila so v mladinskem odseku PD Krim organizirali družinski izlet, ki je bil namenjen tako mladim družinam kot vsem tistim, ki so mladi po srcu. Izleta se je udeležilo sedem planincev, od tega trije otroci.

 

Prvi del pohodniške ekipe se je ob 8.30 uri srečal v Ljubljani, ob 9.30 dopoldan pa so se dobili s preostalimi tremi na parkirišču pri železniški postaji Ribnica ter od tam nadaljevali pot do izhodiščne točke pri kmetiji Seljan. Tam so parkirali in se, najmlajši v nahrbtniku na očetovem hrbtu, ostali pa peš, odpravili po dobro markirani lahki poti skozi zaselek in gozd proti cerkvici Sv. Ane. Pot je vodila po gozdni učni poti. Malo pod vrhom so si na prostoru, kjer so včasih delali kope, malo oddahnili ter poskrbeli za hidracijo, nadebudna dvojčka pa sta na dedkovem višinomeru ponovno preverila, koliko višinske razlike so že premagali in koliko metrov vzpona še čaka. Od tega počivališča je bilo potrebnega le še malo truda in prišli so na vrh k cerkvici, od koder je bil v lepem sončnem in toplem vremenu izjemno lep razgled na ribniško dolino in Travno goro.

 

Od cerkvice so se po kratki klančini spustili do planinske koče, kjer so naredili daljši postanek z dobrotami iz nahrbtnikov. Starejši so si privoščili tudi kavo, ki ima na Mali gori prav poseben okus. Malček pa je bil najbolj vesel pavze, ker je tudi on končno lahko razmigal nogice in veselo razkazoval svoje prve korake. Ni bilo potrebnega veliko razmisleka, da so se skupinsko odločili, da odijo še do sten Sv. Ane oz. Belih sten, do katerih vodi prelepa položna pot, ki jo je v veliki meri zmogel tudi najmlajši. Pri Belih stenah ima Geodetska uprava Republike Slovenije postavljeno državno geodetsko točko. Do razgledišča pri stenah Sv. Ane pa je le nekaj minut nadaljnjega hoda. Od tam je lep pogled na Struško dolino in razgiban svet Suhe krajine. V lepem vremenu se v smeri proti severu vidijo tudi vrhovi Kamniško-Savinjskih alp.

 

Proti izhodišču so se vračali po isti poti in našli še kaj zanimivega kar so po poti navzgor spregledali. Izleta pa niso zaključili na izhodišču, temveč so se vsi skupaj z avtomobili odpeljali proti Ribnici in pred njo zavili še do prve jamarske koče, zgrajene v naši deželi. Tam se nahaja Francetova jama, ki pa žal ni odprta za obiskovalce, imajo pa pri koči nekaj domačih živali, ki so pritegnile otroke in okusno ponudbo hrane.

Mali nadobudni planinci so bili izleta zelo veseli, prav tako tudi starejši. Udeleženci so se strinjali, da so se imeli dobro in prejeli so pobude, da bi pripravili še več takšnih družinskih izletov, ki se bi jih z veseljem udeležili. Mladinski odsek je bil vesel vseh udeležencev in dobre volje ter je tako dobil novo energijo za nadaljnje delo.

 

Vidimo se torej na naslednjem izletu!

 

Lep planinski pozdrav!

 

David Pečnik,

načelnik Mladinskega odseka PD Krim


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ig!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OBČINA IG
Številka: 3/2018
Izšla: 13.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.04.2018
Danes ni dogodkov.
20.04.2018 | Šport
Potopisno predavanje o popotovanju po Maroku
20.04.2018 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Strupene gobe in zastrupitve
21.04.201 | Tečaji in delavnice
The Butcher Class
20.04.2018 | Šport
Potopisno predavanje o popotovanju po Maroku
20.04.2018 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Strupene gobe in zastrupitve
21.04.201 | Tečaji in delavnice
The Butcher Class

Bodite prvi pri oddaji mnenja.