Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.

Ig

4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

19. Ljubljanski maraton


ŠPORT

| |
29.10.2014      14:31
A A

19. Ljubljanski maratonMnožica tekačev v Ljubljani
Množica tekačev v Ljubljani
Deli:

Dne 26. oktobra se je odvijal 19. Ljubljanski maraton, ki se bo v zgodovino zapisal tudi zato, ker je maratonska razdalja 42 km v slovenski  prestolnici prvič potekala v enem samem krogu in Ljubljana je doživela dan nemobilnosti. Nova proga je vodila nas tekače v nasprotni smeri starega kroga iz centra proti Bežigradu, Šiški in Brda nazaj v center, maratonci pa so v drugem delu obšli južni in vzhodni del Ljubljane.

V soboto je bil Lumpi tek, promocijski tek za učence, šolski maraton za dijake in dijakinje, v nedeljo pa tek na 10 km, polmaraton in maraton. Vseh udeležencev je bilo več kot 22.500.

Tek je zdrav način življenja in se promovira na vsakem koraku, nekaj pa prispeva tudi narava tega športa saj gre za poceni šport, če ne štejemo dobrih tekaških copatov. 

Tako kot vsako leto smo se tudi letos udeležili proge na 10 km in pol maratona.  Dobro vreme je bilo ravno naklonjeno za ta dan. Dogajanje pa je popestrila skupina Strojmachine, med potjo pa številne glasbene zasedbe in naši zvesti navijači, ki so nas nesebično podpirali na tako veliki pripreditvi v Ljubljani. Veseli in polni navdušenja smo pretekli do cilja in prejeli spominske medalje.

Če bi se nam radi pridružili pri teku vljudno vabljeni. Ogrevamo in tečemo v vsakem vremenu. Dobimo se vsak torek in četrtek ob 18.00 pri Mercatorju za najbolj vztrajne pa še v nedeljo na Pijavi Gorici pri skednju ob 8.00 uri.

Če tečemo sedemkrat na teden ni zdravo, če pa se sedemkrat na teden ukvarjamo z različnimi športi, je to še kako zdravo.

 

Vesna NOVAK
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ig!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!