Logo MojaObčina.si

Ig

JUTRI
13°C
10°C
SRE.
22°C
11°C
3626

Zdravje v Občini Ig

V letih 2015 in 2016 so na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje v sodelovanju z drugimi organizacijami izvedli projekt "Zdravje v občini", ki predstavlja nov vir informacij o ključnih kazalnikih zdravja v slovenskem prostoru. V okviru omenjenega projekta so za vsako slovensko občino pripravili kratko publikacijo s prikazom ključnih kazalnikov zdravja, tveganega vedenja, preventive in umrljivosti, ki so jim dodali aktualne javnozdravstvene vsebine in kratek vsebinski opis zdravstvenega stanja v občini. Publikacije bodo z osveženimi podatki pripravljali vsako leto, dostopne pa so tudi prek spletne aplikacije (obcine.nijz.si)

Vsebine spletne aplikacije so namenjene vsem, ki jih zanima celovit pogled na zdravje in zdravstveno stanje v občini ter državi. S podatki o zdravju v občini želijo odločevalcem, medijem ter različnim strokovnim in splošnim javnostim pomagati pri pomembnih odločitvah in aktivnostih na področju zdravja prebivalstva, ki bodo podprte s poznavanjem zdravstvenega stanja in potreb ter s tem prispevati k boljšemu zdravju vseh prebivalcev.

Podatke za občino Ig najdete TUKAJ.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi