Logo MojaObčina.si

Ig

DANES
11°C
2°C
JUTRI
17°C
3°C

134. rojstni dan PGD Ig

134 let mineva, odkar so se trije domači pobudniki, učitelj France Govekar, graščinski oskrbnik Minatti in nadučitelj Franc Ksaverij Trošt, zavzeli za ustanovitev Prostovoljnega gasilskega društva Ig. Člana pripravljalnega odbora sta bila takrat še čevljarski mojster Avanzo in župan Šenk, častni član in sponzor društva pa je bil tudi turjaški grof. Sanje ustanoviteljev so se skoz zagnanost in pogumno delo mnogih generacij več kot izpolnile, saj PGD Ig danes, 134 let pozneje, šteje 140 članov vseh starosti. Ti se pogumno zoperstavljajo ognju, naravnim in drugim nesrečam, poleg tega pa sodelujejo tudi na mednarodnih tekmovanjih in gasilskih relijev. 

V soboto, 19. avgusta, zato Ižanska Pažarna Abramba, kot se šaljivo imenujejo, organizira veselico. Pridružite se jim lahko ob 20. uri pred gasilskim domom na Igu (Gasilska ulica 39). Pijače in jedače ne bo manjkalo, za glasbo in dobro vzdušje pa bo poskrbel domači ansambel Ponos. Da bo večer še bolj pester, se udeležencem obeta srečelov z bogatimi nagradami. 

Vabljeni!

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi