Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno, nastalo bo nekaj vročinskih neviht. Ponekod bo pihal južni do zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
20°C | 34°C
petek, 23.06.2017
20°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
19°C | 35°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 15h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.

Ig

20°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Sestanek županov 3A razvojne osi


OBČINSKE

| |
09.11.2015      11:58
A A

Sestanek županov 3A razvojne osiDeli:
V petek, 6. novembra je bil na Igu, sklican sestanek županov 3A razvojne osi. Prisotni župani 10 občin od 13 so bili:Občina Bloke, župan Jože Doles, Občina Grosuplje, župan dr. Peter Verlič, direktor občinske uprave Dušan Hočevar, Občina Ig, župan Janez Cimperman, direktor občinske uprave Janez Miklič, Občina Kostel, županja Lili Butina, Občina Kočevje, direktorica občinske uprave Lili Štefanič, Mestna občina Ljubljana, podžupan Dejan Crnek, Marjan Gajšek, Občina Loški Potok, župan Ivan Benčina,  Občina Ribnica,  župan Jože Levstek, Občina Sodražica, župan Blaž Milavec, Občina Škofljica, župan Ivan Jordan, in  KGZS Franc Prelesnik. 
V svoji razpravi so bili prisotni zelo ostri glede obravnavane problematike in nezanimanje politike do prometne ureditve v tem delu Slovenije. Ugotovili so, da je bilo od predlaganih ukrepov iz leta 2011, realiziranih le nekaj, med njimi obnova dotrajane Ižanske ceste. Številni drugi cilji in roki so medtem že potekli in ostali nerealizirani. Župani so izpostaviti pomen prometne ureditve za razvoj občin vključenih v 3A razvojno os. Želijo si umestitev tega projekta v državni prostorski načrt, saj se bi s tem zagotovila pretočnost in prometna razbremenitev občin Škofljica, Grosuplje in Iga. 
Župani so bili v svojih zahtevah, katere bodo posredovali Ministrstvu za infrastrukturo ostri, saj zahtevajo, da se projekt štiripasovnice nadaljuje. Prav tako so župani izrazili nezadovoljstvo, saj po diplomatski poti ne dosežejo veliko, zato so pripravljeni na ostrejše ukrepe, s katerimi bodo opozorili na problematiko.
Župan Občine Škofljica je predstavil prometni projekt, za ureditev ceste do Špice, sofinanciran s strani RS, MOL in Občine Škofljica. Župan Občine Grosuplje, Peter Verlič in direktor občinske uprave Dušan Hočevar sta predstavila projekt priključka Šmarje Sap, ki bo posledično tudi razbremenil Škofljico.
Potrjeni sklepi s točno določeno časovnico, bodo posredovani Ministrstvu in župani so odločni, da jih bo država umestila v državni prostorski načrt.
Ob tem so izpostavili tudi problematko medvedov na omenjenem območju.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ig!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OBČINA IG
Številka: 4/2017
Izšla: 18.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.06.2017
Danes ni dogodkov.
24.06.2017 | Družabni dogodki
Gasilska veselica Brest

Bodite prvi pri oddaji mnenja.