Logo MojaObčina.si

Ig

DANES
31°C
15°C
JUTRI
34°C
16°C
Deli
4019

Praznovali smo občinski praznik

V petek, 16. marca, je Občina Ig v športni dvorani Ig, obeležila svoj občinski praznik, v spomin na kmečki punt. V dvorani so se zbrali številni obiskovalci ter prejemniki priznanj in gostje.

Priznaje Občine Ig so prejeli : Slavko Tekavčič, Darja Mlakar, Ivan Rupert, Darja Modic, ansambel Ponos.   

Zlate plakete so prejeli: ženski pevski zbor Perunike, KIG d.d., PGD Iška Loka, PGD Matena.   
Naziv Častni občan občine Ig pa je prejel Jože Škulj.   
V kulturnem programu so sodelovali otroci Vrtca Ig, učenci OŠ Ig, Ženski pevski zbor Perunike in Vid Lipovšek, ki je na rogu na začetku slovesnosti odigral slovensko himno. Program je povezovala Branka Božič skupaj z domačinom Klemnom Glavanom, ki je poskrbel, da se je na odru slišala domača govorica Ižancev.   
Na prireditvi so letno razstavo in pogostitev udeležencev pripravile članice Društva žena in deklet na podeželju Ig, slikarji Društva Fran Govekar pa so v počastitev občinskega praznika v akvarelni tehniki naslikali dela posvečena zgodovini ižancev. Svoja dela so predstavili: Julijana Peršič, Zdenka Vinšek, Minka Marija Žagar, Zmago Werbole, Ivanka Demšar, Irena Brovet Zupančič, Dani Baznik, Milan Zgonc, Marija Franinovič, Marijana Dimec in Milan Šubic.  
Za družabni večer, po koncu uradnega dela, so poskrbeli Prifarski muzikanti. 
Hvala vsem za prijetno druženje!
Spodaj si lahko preberete obrazložitve za vsakega prejemnika občinskega priznanja


Foto: Matjaž Zupan

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi