Logo MojaObčina.si

Ig

DANES
14°C
7°C
JUTRI
17°C
10°C
2603

Podpisana pogodba za začetek gradbenih del Interpretacijskega centra na Igu

Podpisana pogodba o sofinanciranju operacije "Interpretacija biotske raznovrstnosti in dediščine kolišč na Ljubljanskem barju" s strani Ministrstva za kulturo, je bila zelena luč, da je lahko župan Janez Cimperman podpisal Gradbeno pogodbo z izvajalcem GOI del, podjetjem Resal d.o.o., za Interpretacijski center na Igu. 

Vrednost del, za izvedbo novogradnje Interpretacijskega centra, rekonstrukcijo kašče z zunanjo in komunalno ureditvijo znaša po pogodbi, 959.120,18 EUR.

Dela se bodo pričela predvidoma po 20. 9. 2019 in bodo zaključena do 15. 9. 2020. 

Projekt, katerega skupna vrednost je 2.291.911 EUR, bo sofinanciran s strani evropske kohezijske politike za obdobje 2014-2020 in proračuna RS, v višini 1.590.000,00 EUR. V njem sodelujejo kot partnerji še Javni zavod Krajinski park Ljubljansko barje in Znanstvenoraziskovalni center Slovenske akademije znanosti in umetnosti.

Zaključek operacije, ki zajema Interpretacijski center na Igu, učno pot in koliščarsko vas je predviden v letu 2021.


Vse občane in okoliške prebivalce prosimo za razumevanje, zaradi občasnega hrupa in motenja prometa v času gradnje.

         

 

         

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi