Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 27°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 23°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 6h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.

Ig

18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Podpisana partnerska pogodba Lokalne akcijske ......


OBČINSKE

| |
25.11.2015      16:10
A A

Podpisana partnerska pogodba Lokalne akcijske skupine Sožitje med mestom in podeželjemDeli:

V torek, 24.11.2015 je bila v Mestni hiši v Ljubljani, slovesno podpisana Pogodba o ustanovitvi pogodbenega partnerstva Lokalne akcijske skupine Sožitje med mestom in podeželjem , za programsko obdobje 2014-2020.
Prisotni župani: Občine Ig, Janez Cimperman, Občine Grosuplje, dr. Peter Verlič,  Mestne občine Ljubljana, Zoran Jankovič in Občine Škofljica Ivan Jordan, so bili mnenja, da je to dejanje, ki bo občine in podeželje še bolj povezalo.

Ustanovitelji, katerih sestava je tripartitna in vključuje predstavnike javnega sektorja, predstavnike zasebnega sektorja s civilno družbo (socialni sektor) in ekonomskega sektorja iz območja LAS, so bili podpisniki ustanovne pogodbe. Namen LAS je spodbujati trajnosten in uravnotežen razvoj podeželja in urbanih območij na območju treh zasavskih občin, ob združevanju človeških, prostorskih in finančnih virov po pristopu »od spodaj navzgor«, kar se bo zagotavljalo z aktivnim vključevanjem prebivalstva območja LAS v skupno načrtovanje in odločanje o lastnem lokalnem razvoju. 
V nadaljevanju je bila izvedena ustanovna skupščina LAS, kjer so bili izvoljeni člani za Upravni in Nadzorni odbor LAS-a.

Po pregledu in potrditvi terminskih planov je bilo ugotovljeno, da nas čaka delovni december. Vabljeni vsi, ki se želite aktivno vključiti v podeželje , da se nam pridružite.  Spremljajte novice na spletni strani Las Sožitje med mestom in podeželjem.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ig!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OBČINA IG
Številka: 4/2017
Izšla: 18.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.