Logo MojaObčina.si
DANES
34°C
18°C
JUTRI
37°C
19°C
Oceni objavo

Obisk LAS iz Hrvaške

Občino Ig in Las sožitje med mestom in podeželjem so obiskali člani LAS-a „Virovitički prsten" in občine Pitomača. Približno 20 udeležencev iz petih občin, združeni v LAS, je prišlo na tridnevni študijski obisk Slovenije, na ogled dobrih praks LAS projektov. Na svoji poti iz Virovitice, kraja, ki leži na severovzhodu Hrvaške, so se najprej ustavili v LAS Posavje, nato so obiskali LAS Za mesto in vas ter LAS Sožitje med mestom in podeželjem, ob poti proti domu pa so se ustavili še v LAS Suhe krajine, Temenice in Krke. RRA LUR, vodilni partner našega LAS, je obiskovalce delno vodil po programu in vključil tudi našo občino v obisk.

Na Igu smo jim pripravili topel sprejem in predstavili projekte iz preteklega programskega obdobja. Župan Zlatko Usenik jih je na začetku pozdravi, predstavil občino in jim zaželel prijeten obisk. Opis našega LAS in projektov je pripravil Josip Pintar iz Zavoda Ciza, ki je vse do sedaj vodil projekte; sofinanciranje tehnične opreme v Domu kulture Ig, Otroško varstvo v Zapotoku in delna obnova Doma Zapotok... Ob koncu so si obiskovalci ogledali Morostig in naša kolišča. Zahvalili so se za gostoljubje in ob tem povabili, da si naš LAS ogleda dobre projekte v njihovih občinah. Morda pa v tem programskem obdobju pripravimo izmenjavo ogleda dobrih praks, je še dodal župan. 
Andreja Zdravje
občinska uprava

Oglejte si tudi