Logo MojaObčina.si

Ig

DANES
19°C
11°C
JUTRI
19°C
10°C
6847

Nevarna ambrozija na zemljiščih naše občine

V naši občini smo v preteklih dneh zaznali razraščanje ambrozije ob poljskih poteh, na poljih - posebno med deteljo in njivah med Igom, Mateno, Vrbljenjem, Brestom. Gre za izredno invazivno rastilno, kateri cvetovi povzročajo inhalacijske alergije. 

Pelinolistna ambrozija je enoletni plevel, ki močno tekmuje s kmetijskimi posevki za vodo in hranila. Lastniki oz. obdelovalci zemljišč so skladno s spremembo Zakona o zdravstvenem varstvu rastlin dolžni zatirati ambrozijo.
Zaradi pravočasnega odkrivanja rastišč ambrozije še pred alergenim cvetom, pozivamo vse lastnike ter obdelovalce zemljišč, da jo nemudoma uničite. 
Ob tem pozivamo tudi vse kolesarje, sprehajalce, da nam sporočite najdeno lokacijo rastišča ambrozije na info@obcina-ig.si, da lastnika zemljišča pravočasno obvestimo o pojavu rastišča.
Več o tej rastlnii si lahko preberete na spletni strani Urada za varno hrano in v priloženi zloženki, ki jo je izdala Uprava RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo raslih.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi