Logo MojaObčina.si

Ig

DANES
21°C
9°C
JUTRI
20°C
12°C
6847

Mostiščar oktober 2019

Spoštovani bralci, pred vami je oktobrska številka Mostiščarja. Z naslovnice vaspozdravlja prizor z osrednjega
občinskega dogodka preteklega meseca, iz Ižanskega sejma, ki je tesno povezan s čebelarsko dejavnostjo – ta ima pri nas že zelo dolgo tradicijo. 
Verjetno ste opazili gradbišče v središču Iga, tam se je začela gradnja interpretacijskega centra, prvega dela obsežnega projekta Na-kolih. Čez poletje in v jesenskih dneh je potekala prenova več občinskih cest ter vodovodne in kanalizacijske infrastrukture. O teh piše Režijski obrat, ki poziva tudi k ažurnemu javljanju stanja vodomernih števcev. Društvena dejavnost je bila tudi pretekli mesec bogata, v jesenskih dneh so zelo aktivni
v gobarskem društvu, v Zapotoku so obeležili mednarodni dan miru, javili so se iz Čebelarskega društva Ig, ki letos praznuje 85-letnico delovanja. Tudi na področju kulture so bila društva zelo aktivna. Poleg Govekarjevega
večera, je tokrat potekal še večer, posvečen ižanskemu rojaku Francu Kramarju, neutrudnemu zbiratelju ljudskih pesmi in pripovedi.
Ob koncu vas vabimo na prireditve in predavanja, na katera vabi Knjižnica Ig.  Mešani pevski zbor Društva
upokojencev Ig prireja veliki koncert ob 15-letnici delovanja, na Martinovo soboto pa vabljeni na koncert Na zdravje. 
Prijetno branje

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi