Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20 °C.
18°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
18°C | 29°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 29°C
torek, 24.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
17°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 19.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.

Ig

18°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Javni poziv zavezancem za plačilo nadomestila ......


OBČINSKE

| |
21.11.2015      10:20
A A

Javni poziv zavezancem za plačilo nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča


Občina Ig poziva vse zavezance za plačilo nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča, da na podlagi Odloka o nadomestilu za uporabo stavbnih zemljišč ((Ur.l. RS, št. 107/99, popravek Ur.l. RS 85/2002, Mostiščar Uradne Objave št. 6/2001, Ur.l. RS 123/03) pisno prijavijo vse morebitne spremembe, pomembne za odmero nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča za stanovanjske prostore (objekte) in poslovne prostore (objekte).


Deli:

Občina Ig poziva vse zavezance za plačilo nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča, da na podlagi Odloka o nadomestilu za uporabo stavbnih zemljišč ((Ur.l. RS, št. 107/99, popravek Ur.l. RS 85/2002, Mostiščar Uradne Objave št. 6/2001, Ur.l. RS 123/03) pisno prijavijo vse morebitne spremembe, pomembne za odmero nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča za stanovanjske prostore (objekte) in poslovne prostore (objekte).

Zavezanci morajo prijaviti Občinski upravi Občine Ig nastanek obveznosti za plačilo nadomestila po tem odloku in vse spremembe, ki vplivajo na odmero nadomestila, v roku 15 dni po nastanku: sprememba zavezanca, sprememba vrste dejavnosti ali namembnosti prostora, objekta, sprememba poslovne ali stanovanjske površine, sprememba stalnega prebivališča oz. naslova zavezanca.

Zavezanec za nadomestilo je neposredni uporabnik zemljišča ozirom stavbe ali dela stavbe (lastnik, imetnik stanovanjske pravice, najemni). Nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča določi zavezancu občinski organ, odločbe pa izda finančna uprava RS.

Nadomestilo za uporabo zazidanega stavbnega zemljišča se plačuje od stanovanjske oz. poslovne površine objekta.

Stanovanjska površina je čista tlorisna površina sob, predsobe, hodnikov v stanovanju, kuhinje, kopalnice, shrambe in drugih zaprtih prostorov stanovanja in čista tlorisna površina garaže za osebne avtomobile.

Poslovna površina je čista tlorisna površina poslovnega prostora in vseh prostorov, ki so funkcionalno povezani s poslovnim prostorom.

Po določbah 21. člena »Odloka o nadomestilu za uporabo stavbnih zemljišč« (Ur.l. RS, št. 107/99, popravek UL RS 85/2002, Mostiščar UO št. 6/2001, UL. RS 123/03, UL 112/07) in na podlagi »Podrobnejšega navodila za delo organa pri odmeri nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča«, se na lastno zahtevo za dobo pet let oprosti občana, ki je kupil novo stanovanje, kot posamezni del stavbe ali zgradil, dozidal ali nadzidal družinsko hišo, in je neposredno plačal stroške za urejanje stavbnega zemljišča. Petletna doba oprostitve plačevanja nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča začne teči od dneva vselitve v stanovanje ali stanovanjsko hišo, vendar največ osem let od izdaje gradbenega dovoljenja.

Morebitne spremembe podatkov, ki bi vplivali na odmero nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča za leto 2016, lahko pisno sporočite na naslov Občina Ig, Govekarjeva cesta 6, 1292 Ig do 31.12.2015. Pridobljene podatke potrebujemo za ažuriranje baze »nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča« za leto 2016. 

Kršitve pri sporočanju podatkov ali sporočanju nepravilnih podatkov so v odloku opredeljena kot prekršek, ki se kaznuje z denarno kaznijo.

V kolikor podatkov po preteku roka iz tega poziva ne bomo prejeli, boste nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča za leto 2016 prejeli obračunano na osnovi podatkov s katerimi občina trenutno razpolaga oziroma so v uradnih evidencah (gurs). 

Kontakt: Marica Zupan, telefonska številka 01 280 23 18

Objavljeno na oglasni deski in uradni spletni strani http://www.obcina-ig.si

Obrazci (vloga za spremembo podatkov, vloga za petletno oprostitev nusz) se dobijo v sprejemni pisarni Občine in na spletni strani www.obcina-ig.si.

 
Priloge:
PDF
javnipozivzavezancemzanusz.pdf
51651_javnipozivzavezancemzanusz.pdf (115,85 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ig!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!