Logo MojaObčina.si
DANES
34°C
18°C
JUTRI
37°C
20°C
Oceni objavo

Javna razprava o celostni prometni strategiji

V sredo, 5. junija je potekala v Domu kulture Ig, javna razprava v okviru priprave Občinske celostne prometne strategije Občine Ig. Razprave so se udeležili nekateri predstavniki svetnikov, vaških svetov, ravnateljic šole in vrtca ter občanov. Pripravljavci strategije so na podlagi že izvedenih delavnic zbrali ideje udeležencev in jih združili v vizijo razvoja prometne strategije naše občine, ki je bila predstavljena vsem obiskovalcem. Podan je bil sledeči predlog: "Občina Ig v svojem centru nudi odprt in miren prostor z enostavnim in varnim dostopom tako do osnovnih storitev kot drugih družbenih ter športnih aktivnosti, ki prebivalke in prebivalce vseh generacij združujejo v zadovoljno, povezano in ranljivim skupinam prijazno skupnost...." več še sledi, zato vabljeni, da nas spremljate.

Udeleženci razprave so glede na kraj bivanja izpostavili prometno problematiko in predlagali cilje in ukrepe za izboljšanje prometne varnosti, ki bi jih bilo dobro zasledovati. Več gradiva pa bo sledilo tudi na spletni strani občine in v Mostiščarju, zato spremljajte objave pod Celostno prometno strategijo občine.

Andreja Zdravje
občinska uprava

Oglejte si tudi