Logo MojaObčina.si

Ig

DANES
19°C
11°C
JUTRI
19°C
10°C
6847

Izšla nova knjiga o Ižanskem

Tik pred občinskim praznikom je iz tiskarne prišla nova knjiga, katere izid je omogočila Občina Ig. Knjigo z naslovom Bilo je nekoč na Igu in v bližnji okolici – Spomini Ljubljančana, nekdanjega ižanskega gozdarja je napisal Tomaž Kočar. Avtorja poznamo kot pronicljivega opazovalca in vedoželjnega amaterskega raziskovalca preteklosti, ki je o naših krajih napisal že tri obsežna dela – v prvem je raziskal gozdarstvo turjaške graščine, sledili sta razprodani monografija o Iški in Iškem vintgarju ter Svet med Mačkovcem, Mokrcem in Iško.

V novem Kočarjevem delu so zbrani zgodovinski drobci o ižanskih rodbinah (podprti tudi z arhivskimi viri) in zapisani spomini Ižancev na nekdanje dni prepleteni z njegovimi osebnimi spomini. Predgovor knjigi je napisal župan Janez Cimperman.

Knjigo lahko naročite na Občini Ig (info@obcina-ig.si ali 01/2802-318).

Cena knjige je 14 EUR + poštnina – možen je osebni prevzem na Občini Ig v času uradnih ur.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi