Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
28°C
18°C
TOR.
28°C
17°C
1756

Koledar za dober namen je več kot le darilo

Ob koncu leta običajno med nakupovanji po knjigarnah pobrskamo tudi med koledarji za prihodnje leto. Trenutna situacija nam sicer ne omogoča tovrstnih nakupov med sprehodom po praznično okrašenih trgovinah, a to vseeno ni razlog, da ne bi prišli do lepega koledarja za leto 2021, za katerega upamo, da nam prinese kaj boljšega kot 2020. Če so vam všeč motivi divjih živali, predvsem pa če vam za živali, za katere skrbijo v Zoo parku Rožman, ni vseeno, lahko z nakupom koledarja naredite tudi nekaj dobrega.

Zoo park Rožman in Cankarjeva knjižnica Vrhnika, kjer so sodelovali s fotografi Elom Mihevcem, Iko Krašovec in Andrejem Nagodetom, ustvarili čudovit koledar s fotografijami živali, ki so svoj dom našle v živalskem parku na Vrzdencu. Koledar je zasnovan z osrednjo podobo živali, zgodbo, kako so živali prišle v živalski park in s citatom iz literature. V želji, da bi njihove živali spoznalo čim več ljudi in da skupaj razširimo znanje, vedenje in zavedanje, da je treba biti spoštljiv tudi do živali, vas vabijo k nakupu koledarjev. Ta je lahko tudi lepo osebno ali poslovno darilo. 

Suzana Rožmanec, ki je bila operativno vpeta v izvedbo koledarja, je dejala: 'Zadnjih nekaj mesecev, smo v sodelovanju s čudovito ekipo ljudi pripravljali projekt za dober namen. Gre za koledar s fotografijami živali, ki prebivajo v Zoo parku, vsak nakup pa bo podprl delovanje Zoo Parka Rožman, ki se po najboljših močeh trudi nuditi dom številnim - velikim in malim živalim, ki so se znašle v brezizhodni situaciji. Približuje se zimsko obdobje, ki je za park še posebej velik izziv. Letos se je obdobje, ko v parku ni obiskovalcev, zaradi pandemije razvleklo tudi na lepe pomladne ter jesenske dni. Zato bo vsak nakup koledarja še toliko bolj dobrodošel. Naročila koledarjev sprejemamo na: rozmanecs@gmail.com in jih pošljemo po pošti. Hvala, ker vam ni vseeno,' še dodaja Suzana.
Charles Darwin je nekoč zapisal: »Ljubezen do vseh živih bitij je najbolj častna človeška lastnost.«

 

Peter Kavčič, foto: Zoo park Rožman

Cena koledarjev:
naročilo do vključno 49 koledarjev – 10 EUR/1 koledar.
Naročilo 50 ali več koledarjev – 5 EUR/1 koledar.
Več informacij in naročilo:

ZOO PARK ROŽMAN      
Vrzdenec 61A,
1354 Horjul    
Suzana Rožmanec
rozmanecs@gmail.com
031 517 760

CANKARJEVA KNJIŽNICA VRHNIKA
Tržaška cesta 32,
1360 Vrhnika
Sonja Žakelj
sonja.zakelj@ckv.si
041 363 755

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi