Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
15°C
6°C
PON.
17°C
10°C
2873

Svetnik v Horjulu

Skupina Svetnik s svojim neprekinjenim ustvarjanjem predstavlja enega izmed najbolj izkušenih in plodovitih ustvarjalcev na področju slovenske sodobne krščanske glasbe. V soboto zvečer, 23. novembra, so njihove pesmi odmevale tudi v Prosvetnem domu Horjul. Zares odmevale, saj je vsaj polovica dvorane poznala njihove pesmi in je  pela skupaj z njimi. Njihove pesmi obiskovalci poznajo z zgoščenk skupine, iz mladinskih zborov ali radia Ognjišče, kjer jih pogosto predvajajo. Njihova glasba je ritmična, lahko bi rekli v pop-rock, a vseeno unikatna in samosvoja, saj prinaša sporočilo o veri. Že od leta 2001, ko so začeli ustvarjati, izvajajo sodobno krščansko popularno glasbo. Po petih letih delovanja so se osredotočili na slavilno glasbo, ki je način molitve. Ko izvajajo svojo glasbo, zanje to ni nastop za publiko, ampak, kot pravijo sami, »s petjem in igranjem poskušajo voditi vse zbrane na intimen prostor osebnega srečanja z Gospodom«. Do tega trenutka je skupina izdala pet studijskih albumov. Najnovejša zgoščenka je izšla lani in ima naslov Popolna ljubezen. Preko glasbe in pričevanj  sta pevec in basist podelila svojo življenjsko zgodbo, nagovorila sta nas z iskreno delitvijo notranjih bojev. Glavni pevec, Tadej Vindiš, ki je tudi avtor glasbe in besedil večine pesmi, pri nekaterih pa prevajalec in aranžer, je v najstniških letih igral in pel v skupini, ki je izvajala death metal. Njegovo doživljanje sveta je vleklo k depresiji, vendar pa je v tistem času spoznal dekle (danes je njegova žena), ki je bila skavtinja in hkrati še verna. Presenetilo ga je, ko je ugotovil, da ga k njej  vleče  tudi njen pozitiven odnos do življenja.  Danes pravi, da poje glasbo, ki ga bolj osrečuje in vodi v srečnejše občutenje življenja. Poudarja, da je glasba super stvar, besedila pa so tista, ki štejejo in s svojim pomenom vplivajo na ljudi.  Ime Svetnik nosi skupina od vsega začetka in z njim opogumlja sebe in mlade, da se trudijo približevati vzoru pravih svetnikov.  Veseli smo, da so se odzvali na naše vabilo in pripravili čudovit večer za naše birmance in vse druge obiskovalce. Po koncertu smo o vtisih povprašali še mlade obiskovalce. Obiskovalka M. K.: »Koncert skupine Svetnik je bil mnogo več kot običajen koncert. Fantje so ustvarili čudovito vzdušje. Upam si trditi, da so vsakega nagovorili na svoj način in hkrati nam vsem zbranim dali skupno smer večera: biti blizu Bogu. Želela bi si še več takih večerov, ki so nepogrešljivi pri poglabljanju vere.«

 

DIH (Družinska iniciativa Horjul)

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi