Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
3°C
-2°C
SRE.
0°C
-2°C
2873

Šmarnice na Lesnem Brdu

Pod Marijinim plaščem na Lesnem Brdu, ki se tesno drži občine Horjul in je le ena od podružničnih cerkvic župnije Vrhnika, smo se ves mesec majnik zbirali starši, stari starši in predvsem otroci iz vasi in bližnje okolice. Na prostem, pod kozolcem bližnje kmetije in v dovoljeni razdalji smo prepevali Marijine pesmi, molili, se zahvaljevali in se priporočali svojim krstnim zavetnikom, posebej sv. Roku, zavetniku zoper kužne bolezni. Vsak dan pa smo preko šmarničnih zgodb spoznali nov čudež, ki sta ga dan za dnem odkrivala junaka, bratec Anže in sestrica Ana. Ta dva sta se ves mesec čudila nad nam tako samoumevnimi stvarmi, ki so delo človeških ali Njegovih rok. Spoznali smo, da moramo biti hvaležni za vodo, zemljo, zrak, zvezde, čebele, ptice, vrtnice, avtomobile, letala, za starše, dar življenja, talente in še mnogo drugega. Točno enaintrideset se jih je nabralo in vsak dan so k šmarničnem oltarju otroci prinašali različne izdelke, ki so jih izdelali za nalogo. Vsak šmarnični dan se je zaključil z bansi in igrami na prostem, ki so zaradi takratnih razmer posebej blagodejno delovali na otroke ter tudi na nas starše. Hvaležni, da je Marija na tak način povezala otroke in nekatere družine iz vasi in okolice, smo sklenili, da se naslednje leto zopet zberemo pod plaščem B'riske Marije. 

Nadja Prosen Verbič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi