Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 14.08.2018

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Predvsem na severovzhodu države bodo še krajevne padavine, deloma nevihte. Ponekod bo zapihal severovzhodni veter, proti večeru na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 °C.
19°C | 24°C
sreda, 15.08.2018
17°C | 29°C
četrtek, 16.08.2018
15°C | 30°C
petek, 17.08.2018
15°C | 30°C
sobota, 18.08.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Torek, 14.8.2018 ob 12h
V severovzhodni Sloveniji so popoldne še možni krajevno močnejši nalivi. Ob tem lahko narastejo hudourniški vodotoki.
19°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Butara velikanka v Horjulu


VERSKE

| |
20.04.2018      17:09
A A

Butara velikanka v HorjuluDeli:

Ohranjanje običajev in tradicije podeželja je zapisano v njihovih srcih, zato so člani razvojnega društva Podolnica že sedmo leto izdelali butaro velikanko za cvetno nedeljo. Letošnja zima jim je sicer malo zagodla z debelo snežno odejo in nizkimi temperaturami. Priznali so, da tako težko ni bilo še nikoli zbrati vsega zelenja, ki je sicer obvezni sestavni del tradicionalne slovenske butarice, ki se jo nese h sveti maši na cvetno nedeljo. Zbrani člani so se v sobotnem jutru lotili izdelave butarice in ob dobri volji sestavili pravo velikanko. Ob tem je potrebno poudariti, da se s tem ohranja pomembna kulturna dediščina. Ponosno velikanko so nato v nedeljo zjutraj postavili v vasi, medtem, ko so manjšo butarico velikanko odnesli na žegnanje pred farno cerkev.

Peter  Kavčič, Foto: arhiv razvojnega društva Podolnica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!