Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Ponekod po nižinah bo spet nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 4 °C.
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
0°C | 10°C
sreda, 22.11.2017
5°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
7°C | 11°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Sprehod po Miklavževem sejmu


TURIZEM

| |
06.12.2013      12:59
A A

Sprehod po Miklavževem sejmu


Horjul, 1. december – Čarobni praznični december se je letos pričel z Miklavževim sejmom, ki je v organizaciji Turističnega društva Horjul na Občinski trg privabilo preko dvajset razstavljavcev od blizu in daleč ter lepo števil obiskovalcev, predvsem občanov Horjula.


Tudi letos je zbrane pozdravil sv. Miklavž s spremstvom.
Tudi letos je zbrane pozdravil sv. Miklavž s spremstvom.
Deli:

Čudovit zimski dan je poskrbel, da se je skozi prizorišče Miklavževega sejma, za razliko od lanskega leta, letos sprehodilo lepo število občank in občanov Horjula in drugih  obiskovalcev. Nekateri so si lepo okrašene in obložene praznične stojnice le ogledali, večina pa prizorišča dogajanja ni zapustila praznih rok. Vrečke so napolnili z adventnimi venčki in drugim božičnim okrasjem, toplimi zimskimi oblačili ali le priložnostnimi božičnimi darili. Največ pa nas je poskrbelo za zimsko ozimnico sadja ali domačih medenih in mesenih izdelkov. Kdo ve, morda je kdo domov odšel z novo harmoniko, saj se je na eni izmed stojnic predstavljal tudi domači izdelovalec harmonik Čuk.

Turistično društvo Horjul, ki je tudi tokrat prevzelo organizacijo sejma, je poskrbelo za prijetno počutje obiskovalcev, dobro razpoloženje pa je s humornimi vložki ustvarjal tudi predsednik TD Horjul Tomo Gabrovšek. Okusno kuhano vino in čaj je bilo najbolj mamljivo za starejšo generacijo. Kako da ne, če pa se je v zimskem mrazu topla tekočina še kako prilegla, pa tudi beseda je lažje stekla. Otroci pa so se težko uprli svežim čokoladnim palačinkam, katerih dišeče vonjave so se razlegale po celem Občinskem trgu. Popoldanski del je bil namenjen spremljevalnemu programu. Družabne igre je oblikovala štafeta, na kateri so se prostovoljci preizkusili v domačih veščinah: lupljenju krompirja, prenašanju jabolk na žlici ter robkanju koruze. Najbolj pogumni so preizkusili tudi težo ponve velikanke, za katero so skušali uganiti njeno težo. Miklavžev sejem pa to ne bi bil, če ga ne bi obiskal Sveti Miklavž, ki sta ga tokrat spremljala prijazni angelček in nagajivi parkelj. Pridni otroci, ne glede na leta, dobili sladke piškote in bombone, tisti najpogumnejši so se z njim tudi slikali, nekateri pa so Miklavžu še zadnji hip zaupali željo, ki jo bo kaj kmalu lahko tudi izpolnil.

 

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.