Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
26°C
13°C
NED.
26°C
14°C
Deli
2873

Vrzdenški pink ponk 2019

Člani ŠD Vrzdenec smo konec oktobra sedaj lahko rečemo že tradicionalno izpeljali pinkponk turnir v prostorih gasilskega doma na Vrzdencu. Petnajst tekmovalcev iz celotne Občine Horjul je prijelo za loparje in jih spretno vrtelo med dvoboji. Zanimivi dvoboji so bili že od začetka, saj se držimo pravila, da je žreb resnično naključen, kar prinaša dodaten čar. Tako se dejansko lahko že takoj na začetku pomerita dva, ki kasneje lahko še vedno zaigrata tudi v finalu. Ne glede na vse pa na koncu nekateri pokažejo več znanja in spretnosti in se zato uvrstijo v zaključne boje. Tokrat so nekaj več pokazali in se uvrstili v polfinale Andrej Marolt, Martin Skubic, Matej Gerbek in Blaž Turk. Slednja dva sta nato v polfinalnih dvobojih slavila in se uvrstila v veliki finale. Mali finale oziroma tekma za tretje mesto je torej potekala med Andrejem Maroltom in Martinom Skubicem. Martin je bil uspešnejši in osvojil tretje mesto, lanskega prvaka Andreja pa postavil na nehvaležno četrto mesto. Finale je bil lep zaključek in Blaž ter Matej sta pokazala kar nekaj lepih izmenjav. Več jih je glede na izid uspešno zaključil Matej Gerbek, ki je zato slavil s skupnim izidom 3 proti 1 in postal prvak občine Horjul za leto 2019. Blaž Turk je poleg drugega mesta osvojil naziv Vrzdenškega prvaka za leto 2019. S tem dejanjem je bil športni del zaključen, tradicionalno pa smo zavrteli še risanko za naše otroke, da so po celodnevnem čakanju ob pinkponk mizah le dočakali svojo urico. 

Ob tem naj izpostavim, da se ob sredah zvečer v gasilskem domu na Vrzdencu redno igra pinkponk med 20. in 22. uro, seveda kot rekreacija. Če kdo želi, lahko pristopi in se pridruži. Razmišljamo, da bi preko zime, ko so večeri dolgi, uvedli ligo, kjer bi se poleg rekreacije pomerili še po tekmovalni plati enkrat tedensko. Vse je odvisno od interesa. Če vas zanima kaj na temo rekreacije in lige, se lahko obrnete na Sebastjana Sečnika (040 644 547), ki za ŠD skrbi, da pinkponk ob sredah živi.  Zahvaljujemo se vrzdenškim gasilcem za prostore in kot vedno Aljažu Vrhovcu za lepe medalje in vas ponovno vabimo na ta turnir oktobra naslednje leto. Na koncu pa vse odbojkarske navdušence obveščamo, da je blizu Dan horjulske odbojke, ki ga planiramo za konec januarja 2019.

 

Uroš Mrzlikar ŠD Vrzdenec

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi