Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
7°C
3°C
JUTRI
3°C
2°C
Deli
2873

Športni park Horjul z novim upravljavcem

Dolgoročna vizija občine Horjul in novega najemnika športnega parka Sebastiana Bučarja je pripeljala do sklenitve dogovora o sodelovanju, ki je bil podpisan sredi septembra za obdobje desetih let. Prenovljeni prostori bodo odprli vrata v začetku oktobra. Športni navdušenci, toplo vabljeni!

Poleg prenove, ki prinaša modernejši videz, in sodobne gostinske ponudbe je cilj povečati športne površine in razširiti ponudbo športnih dejavnosti, ki se lahko odvijajo na igrišču za odbojko na mivki, zunanjem nogometnem igrišču, otroških igralih in celo "pump track" stezi za kolesarje. Seveda dvoranski hokej ostaja tista glavna športna dejavnost, ki bo še naprej deležna veliko pozornosti. Zaradi dolgoletne tradicije in izjemnih dosedanjih športnih uspehov novi upravljavec v sodelovanju z občino želi obdržati dvoranski hokej v Horjulu in prispevati k dvigu kakovosti te športne discipline v Sloveniji. To je seveda možno le z vlaganjem v razvoj športa v Horjulu in kakovostno delo z mlajšimi selekcijami, povečanjem števila otrok in organizacijo turnirjev. Naslednji korak v športnem smislu bo ureditev zunanjega nogometnega igrišča. Župan je ob podpisu pogodbe novemu najemniku čestital ter zaželel uspešno delo in poudaril, kako pomemben je šport za občino Horjul, saj povezuje tako stare kot mlade. Hokejski klub Dinamiti Horjul šteje 112 članov, preko razpisa za šport pa občina Horjul skrbi za sofinanciranje oziroma finančno pomoč, tudi v obliki brezplačne najemnine. Župan je ob slovesnem podpisu še dejal: "Pomembno je, da ta šport podpiramo, ga ohranimo v Horjulu, saj smo po tem tudi prepoznavni širom Slovenije. Za dobro delovanje športnega parka pa je nujno, da pripeljemo tudi druge dejavnosti, ki bodo športnemu parku dale nov, svež in moderen imidž."

 

Besedilo: Peter Kavčič
Fotografija: Peter Kavčič, arhiv Občine Horjul

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij