Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
14°C
2°C
SOB.
4°C
-6°C
Deli
2873

Športne igre SDC v Horjulu

Druženje, zabava, igre, šport in kulinarika že od nekdaj povezujejo ljudi. Športne igre slovenskega društva za celiakijo so zato pomemben dogodek za vse, ki jim občutljivost na gluten predstavlja izziv v življenju. Izmenjava izkušenj in spoznavanje novosti na tem področju pa je tisto, kar lahko izboljša kakovost življenja slehernega izmed nas.

Jubilejnih 22. iger se je udeležilo šest ekip iz cele Slovenije, tekmovali pa so tako mladi kot stari. Po uvodnem pozdravu in nastopu horjulskih mažoretk sta sledila predstavitev ekip in tekmovalni del s športnimi igrami v dvorani in na zunanjem igrišču, kjer so se navdušeni košarkarji pomerili v metu na koš. Na srečanju so se pomerile tudi kuharice, ki so tekmovale v pripravi brezglutenskih slaščic. Brezglutensko kuhalnico za najboljši recept so podelili Milici Marovt iz Celja. Nandi Čepon, članica ljubljanske podružnice, ki je odigrala pomembno vlogo pri organizaciji prireditve, je takole strnila misli po končanih igrah: "Pri nas je sedem podružnic in vsako leto pride na vrsto ena. Tokrat je bila to ljubljanska. Zaradi organizacije, logistike in ustreznega prostora s športno dvorano in kuhinjo smo športne igre izpeljali v Horjulu. Z organizacijo sem zelo zadovoljna, še posebej pa bi se rada zahvalila ravnatelju OŠ Horjul Primožu Garafolju in županu Janku Prebilu za pripravljenost na sodelovanje. Tovrstna druženja so pomembna pri ozaveščanju širše javnosti glede celiakije." Prireditev je povezoval Gregor Čepon, za dobro voljo pa so poskrbeli člani ansambla Toni. V športnih igrah so prvo mesto osvojili predstavniki Primorja, drugo mesto je šlo v roke ljubljanski ekipi in tretje podravski. Pod košem se je najbolje znašel Dejan Loič z Gorenjske.

 

Peter Kavčič, fotografija: Peter Kavčič

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!