Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

pretežno jasno
Ponoči bo na Primorskem in v gorah precej jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja.
3°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
3°C | 8°C
ponedeljek, 19.11.2018
0°C | 6°C
torek, 20.11.2018
1°C | 3°C
sreda, 21.11.2018
1°C | 2°C
Opozorila
Četrtek, 15.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Športne igre SDC v Horjulu


ŠPORT

| |
15.09.2017      17:10
A A

Športne igre SDC v Horjulu


Druženje, zabava, igre, šport in kulinarika že od nekdaj povezujejo ljudi. Športne igre slovenskega društva za celiakijo so zato pomemben dogodek za vse, ki jim občutljivost na gluten predstavlja izziv v življenju. Izmenjava izkušenj in spoznavanje novosti na tem področju pa je tisto, kar lahko izboljša kakovost življenja slehernega izmed nas.


Deli:

Jubilejnih 22. iger se je udeležilo šest ekip iz cele Slovenije, tekmovali pa so tako mladi kot stari. Po uvodnem pozdravu in nastopu horjulskih mažoretk sta sledila predstavitev ekip in tekmovalni del s športnimi igrami v dvorani in na zunanjem igrišču, kjer so se navdušeni košarkarji pomerili v metu na koš. Na srečanju so se pomerile tudi kuharice, ki so tekmovale v pripravi brezglutenskih slaščic. Brezglutensko kuhalnico za najboljši recept so podelili Milici Marovt iz Celja. Nandi Čepon, članica ljubljanske podružnice, ki je odigrala pomembno vlogo pri organizaciji prireditve, je takole strnila misli po končanih igrah: "Pri nas je sedem podružnic in vsako leto pride na vrsto ena. Tokrat je bila to ljubljanska. Zaradi organizacije, logistike in ustreznega prostora s športno dvorano in kuhinjo smo športne igre izpeljali v Horjulu. Z organizacijo sem zelo zadovoljna, še posebej pa bi se rada zahvalila ravnatelju OŠ Horjul Primožu Garafolju in županu Janku Prebilu za pripravljenost na sodelovanje. Tovrstna druženja so pomembna pri ozaveščanju širše javnosti glede celiakije." Prireditev je povezoval Gregor Čepon, za dobro voljo pa so poskrbeli člani ansambla Toni. V športnih igrah so prvo mesto osvojili predstavniki Primorja, drugo mesto je šlo v roke ljubljanski ekipi in tretje podravski. Pod košem se je najbolje znašel Dejan Loič z Gorenjske.

 

Peter Kavčič, fotografija: Peter Kavčič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!