Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Sobota v znamenju košarke


ŠPORT

| |
08.12.2013      14:02
A A

Sobota v znamenju košarke


Horjul, 23. november – Večnamenska športna dvorana je tudi letos gostila 14. Samčev memorial, v okviru katerega se je na parketu zvrstilo rekordno število rekreativnih košarkarjev in košarkaric vseh generacij. Navijači in gledalci pa so lahko spremljali ne le zanimive košarkarske tekme, pač pa tudi pester spremljevalni program, ki ga je pripravil organizator – Športno društvo Extrem.


Skupinska slika, ki bo je zabeležila 14. Samčev memorial.
Skupinska slika, ki bo je zabeležila 14. Samčev memorial.
Deli:

V okviru športnega dogodka 12 ur košarke, ki je za horjulske športne navdušence že pravi praznik, se je od osme ure zjutraj pa vse do devete zvečer na parketu večnamenske športne dvorane v košarkarskih dresih pomerilo osemdeset rekreativnih košarkarjev in košarkaric. Ekipe so tekmovale po starostnih skupinah, in sicer so se sprva med sabo pomerile ekipe Zelencev (mlajši občani) in ekipe Maškov (starejši občani), ob koncu pa so glave staknili in prekrižali roke najboljši  izmed obeh ekip. Natančni meti, visoki skoki, hitri napadi, pravilne podaje, eksplozivnost in organiziranost je odlikovala najboljše ekipe. Pri ženskah se je za takšno izkazala ekipa Muc, ki je v polurnem boju zmagala z identičnim rezultatom kot lani - 14:5. Pri moških pa so si, po lanskoletnem porazu, letos zmago prislužili Mački. Skozi košarkarski obroč so uspeli spraviti okrog 150 žog, kar je naneslo kar 386 točk. Ekipa Zelencev je bila ves čas močen nasprotnik, ki se do zadnjega ni vdal, tako je na koncu zaostala le za 36 točk. Ni kaj, letos je obveljal rek, ki pravi »vaja dela mojstra«, kdo ve kako bo naslednje leto.

Popoldne in večer pa ni bil namenjen le igri, pač pa tudi zabavi in druženju, kar je na tribuno privabilo še večje število navijačev in gledalcev. Ti so najprej stiskali pesti in spodbujali svoje favorite v metu trojk, kjer se je pomerilo devet tekmovalcev in ena tekmovalka. Najbolj mirno in natančno roko je letos imel Uroš Mrzlikar, ki je iz razdalje 6 metrov skozi košarkarski obroč uspel spraviti največ žog. Neverjetne atrakcije z žogo pa je prikazala svetovno znana akrobatska skupina Dunking Devils, ki je poskrbela za pravi košarkarski šov. Oči gledalcev, tekmovalcev ter otrok, ki so dogajanje tokrat lahko spremljali kar izpod koša, so bili na peclih. Člani skupine so s pomočjo trampolina izvajali salte, skoke, obrate in druge akrobatske veščine, pri tem pa so atrakcijo skoraj vselej zaključili z zabijanjem. Da je bil šov še zanimivejši so v svoje slike vključili tudi domačine. Dva pogumna mladeniča sta odlično poskrbela za asistenco pri podajanju žog, enako kot dve gospodični, Miha Janša pa se je v slogu Dunkig Devilsov pogumno sprehodil čez trampolin in žogo uspešno pospremil skozi obroč. Košarkarski šov je poskrbel, da so bili gledalci dodobra ogreti za tekme ki so sledile, saj se je tekmovalni večer zaključil z odločilnima košarkarskima tekmama pri ženskah in moških.

Športno društvo Extrem, ki je dogodek organiziralo že štirinajsto leto zapored, je poskrbel tudi za uradni del. Nagrade in priznanja, ki so jih najboljši prejeli iz rok župana Janka Jazbeca ter predstavnikov ŠD Extrem Simona Rožnika ter Maše Zupančič, so bile v znamenju še vedno aktualnega svetovnega prvenstva v košarki. Le-te pa so bile podeljene na tekmi najstarejšemu igralcu Darku Zdešarju, najmlajšemu Jaki Vrhovcu, zmagovalcu v metu trojk Urošu Mrzlikarju, najboljši igralki med Zelenkami Maji Leben, Najboljši igralki med Mucami Veroniki Jelovšek, najboljšemu igralcu med Zelenci Janezu Lebnu, najboljšemu igralcu med Mački Simonu Rožniku ter najboljšima ekipama – Mucam in Mačkom. Sledila je še skupinska fotografija, na kateri je pozirala tudi maskota evropskega prvenstva Lipko, ki je poleg moderatorja Toma Gabrovška ves dan skrbel za vesel in pester program. Skupinska slika je zabeležila tudi stran arhivskega albuma, kjer je prostor še za prihodnje Samčeve memoriale.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 

ŠD Extrem se zahvaljuje vsem letošnjim sponzorjem: Občina Horjul, Blagomix, Kovinos, Metrel, A-Soft, Rožle in graverstvo Miran Skutnik. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.