Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Po bron v Varšavo


ŠPORT

| |
05.10.2017      16:43
A A

Po bron v Varšavo


Jože Marolt iz Horjula, ki zadnja leta išče športne izzive v teku, se je konec septembra (24.) podal v Varšavo, kjer je potekalo mednarodno tekmovanje v maratonu. V cilj je pretekel po slabih treh urah in v svoji kategoriji (50+) slavil tretje mesto, skupno pa je bil od približno devet tisoč tekačev 96.


Deli:

To je bil Maroltov prvi maraton, saj se je doslej udeleževal le polmaratonov. »Za tako velike razdalje potrebuješ čas. Sam sem na tem delal od štiri do pet let s strokovnim pristopom pod vodstvom trenerja. To mi zagotavljal dober rezultat, predvsem pa sprejemljivo stanje po teku, torej naslednji dan, kar v praksi pomeni, da lahko normalno delujem. To pomeni, da lahko nadaljujem s treningi in da nisem od teka tako ožet, da bi potreboval več dni počivanja,« je dejal sogovornik, ki mu je Varšava ostala v zelo lepem spominu. »Bili so dobri organizatorji, trasa pa zelo lepa, ogromno parkov. Res nas je močil dež, kar je imelo posledico na času, a vzdušje ob progi in na podelitvi je bilo fenomenalno.« Za najdaljšo atletsko tekaško disciplino, ki v naravi meri dobrih 42 kilometrov, je potreboval dve uri in 56 minut. V skupni končni razvrstitvi je zasedel 96. mesto, v svoji kategoriji pa tretje mesto. »Dež in nižje temperature so bile res problem, a po drugi plati je ravno to botrovalo temu, da je na najvišji stopnički za absolutno najhitrejšega stal belopolti Poljak. Očitno temnopoltim tekačem, ki so vajeni suhega vremena, tovrstne razmere niso ustrezale najbolj.«

Marolt se  oktobru odpravlja v špansko Valencio na polmaraton, konec meseca pa ga bo moč srečati na Ljubljanskem maratonu. Glede na to, da je njegov čas po tremi urami, kar je za njegovo starost zelo dobro, pričakovanja segajo visoko. »No, bomo videli, potrudil sem bom po najboljših močeh. Vem da je čas, ki ga tečem, za mojo kategorijo, zelo dober. Nikoli pa ne veš, kaj se lahko pripeti.«

 

Gašper Tominc

 

 

ZAHVALA IN POVABILO

Hvala parnterici Klavdiji, trenerju Srečku Končini, maserju Janezu Gerbajsu. Hvala tudi sponzorjem Žarek upanja, Tajma, As Marolt, gostilna pri Kozinc, Kašča Merlačnik, Ibis ag. Hkrati pa bi povabil vse navijače, da me pridejo bodrit 29. oktobra v Ljubljano in mi tako pomagajo na poti do državnega prvaka na 42 kilometrskem maratonu.

Jože Marolt

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.