Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Najlepša roža v predstavi članic MTS Horjul...


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
13.04.2016      23:22
A A

Najlepša roža v predstavi članic MTS Horjul


Horjul, 20. marec – Mažoretna in twirling skupina Horjul je v športni dvorani pri OŠ Horjul že 17. leto zapored pripravila kulturno prireditev Pozdrav pomladi, ki so ji tokrat nadeli naslov Najlepša roža.


Deli:

Tradicionalna kulturna prireditev Pozdrav pomladi, s katero članice MTS Horjul vsako leto predstavijo svoje ustvarjalno delo v tekoči sezoni, vselej pa kanček pozornosti namenijo tudi prihajajočemu materinskemu dnevu, je tudi letos poskrbela za navdušene in ponosne obraze med občinstvom. Čudoviti plesni nastopi najmlajših, malo večjih in tudi tistih že skoraj odraslih plesalk so se čudovito zlili v kontekst pripovedi o Najlepši roži, ki jo je pripovedovalka črpala iz pravljice Cesar in roža slovenske pisateljice in pesnice Bine Štampe Žmavc. Zgodba govori o cesarju, ki si je veliko raje kot zaklade v zakladnici ogledoval svoje vrtove ter v njih preživel večino časa, tako pa dobro spoznal vsako svojo cvetlico, njen barvni odtenek ter vonj njenega cveta. Bolj kot vsako drago darilo ga je razveselila nova cvetlica. Nekoč je v dar dobil žametnico, ki ga je popolnoma prevzela. Bila je skromna in lepa, skoraj popolna. Imela pa je eno pomanjkljivost – ni dišala. Zato je cesar naročil, naj podložniki poiščejo dičečo žametnico. Prinesli so mu jo od daleč, toda ta žametnica ni bila tako bohotna. Domislil si je in jo oprašil ter čakal, da nastane cvet. Na cvetličnem vrtu so začeli poganjati cvetovi nove rastline. Dolgo, zares dolgo je trajalo, da je cesar našel takšno, kakršno je iskal – lepo, ljubko in dišečo žametnico. Dal ji je posebno mesto v kraljevem vrtu, od koder je razveseljevala cesarjevo srce. Tako je tudi s plesalkami, ki so kot rožice različnih vrst, velikosti, oblik in dišav. Njihovi dvorni vrtnarji, torej vaditeljice, pa jih skrbno negujejo in ustvarjajo zanje okolje, da prav vsaka roža bohotno zacveti in pokaže svoje plesne vrline ter spretnosti s palico. Izjemno pomembno je medsebojno zaupanje in sodelovanje in če je tu še zadosti časa za treninge, ustvarjanje koreografij, zadosti potrpežljivosti in vztrajnost brez meja – potem nastane program, kakršen je bil tokratni. V šestnajstih točkah so članice MTS Horjul, v skupini ali s solo programom, pokazale svoje vrline, spretnosti in znanje ter nekaj talenta. Tej profesionalnosti so svoj del prikupnosti dodali še vrtčevski otroci iz skupine Murni. Tako kot je žametnica razveseljevala cesarjevo srce, tako so tudi dekleta poskrbela za vesela srca obiskovalcev in obiskovalk, ki pa so še posebej močno bila ob nastopih njihovih posebnih rožic – hčerkic in vnukinj, ki so poskrbele za zares lep pomladni in materinski dan. Vsem plesalkam, vaditeljicam, trenerkam, organizatorjem, staršem in drugim je bila ob koncu izrečena velika zahvala, saj so uspešni nastopi in rezultati lahko plod le dobrega sodelovanja.

Nadja Prosen Verbič

Foto: Jure Burjek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.